Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku

Adres: 129 North 1st Street, Brooklyn, NY 11249
Strona internetowa: www.nowyjork.orpeg.pl
E-mail: nowyjork@orpeg.pl

Zajęcia: soboty, godz. 9:00-16:00
P.O. Kierownika SPK: Elżbieta Serdak

E-mail: elaserdak@yahoo.com

Szkoła realizuje uzupełniający plan nauczania. Do Zespołu Szkół (który składa się ze szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum zgodnie z reformą systemu oświaty w Polsce) uczęszczają dzieci, które – poza nielicznymi wyjątkami – nie będą mieszkać w Ameryce na stałe. Wraz z zakończeniem pracy ich rodziców w placówkach dyplomatycznych i przedstawicielstwach handlowych itp. w Nowym Jorku, powróca do Polski, by kontynuowac nauke w Szkołach w Polsce. Zespól Szkól ma wiec za zadanie nadrobic w ciagu jednej soboty w tygodniu, wszystkie różnice pomiędzy Szkołą polską, a amerykańską, dotyczące języka polskiego i historii, jak również matematyki i geografii. Poziom szkoły jest wysoki. Uczęszcza do niej około 200 dzieci i młodzieży od klasy pierwszej do maturalnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj