Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku

Adres: 129 North 1st Street, Brooklyn, NY 11249
Strona internetowa: www.nowyjork.orpeg.pl
E-mail: nowyjork@orpeg.pl

Zajęcia: soboty, godz. 9:00-16:00
P.O. Kierownika SPK: Elżbieta Serdak

E-mail: elaserdak@yahoo.com

Szkoła realizuje uzupełniający plan nauczania. Do Zespołu Szkół (który składa się ze szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum zgodnie z reformą systemu oświaty w Polsce) uczęszczają dzieci, które – poza nielicznymi wyjątkami – nie będą mieszkać w Ameryce na stałe. Wraz z zakończeniem pracy ich rodziców w placówkach dyplomatycznych i przedstawicielstwach handlowych itp. w Nowym Jorku, powróca do Polski, by kontynuowac nauke w Szkołach w Polsce. Zespól Szkól ma wiec za zadanie nadrobic w ciagu jednej soboty w tygodniu, wszystkie różnice pomiędzy Szkołą polską, a amerykańską, dotyczące języka polskiego i historii, jak również matematyki i geografii. Poziom szkoły jest wysoki. Uczęszcza do niej około 200 dzieci i młodzieży od klasy pierwszej do maturalnej.

Poprzedni artykułPolska Szkoła Dokształcająca im. Marii Konopnickiej (Brooklyn)
Następny artykułSzkoła Polska im. Jana Pawla II przy Kościele Św. Stanisława Kostki (Staten Island)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj