Ruszyła kolejna, VI już edycja konkursu „Być Polakiem” przeznaczonego dla młodzieży polskojęzycznej mieszkającej poza granicami ojczyzny, chcącej odwiedzić kraj swoich przodków i pochwalić się swoją wiedzą na temat Polski.

Organizatorzy do celów konkursu zaliczają: uświadomienie i umacnianie tożsamości narodowej, zachęcenie do poznania historii Polski splecionej z historią swojej rodziny, kultywowanie języka polskiego, określenie swojej roli jako Polaka w kraju zamieszkania i ukazanie bogactwa dwukulturowości.

Dla zwycięzców przygotowano nagrody rzeczowe, dyplomy oraz przyjazd i pobyt w Polsce połączony z udziałem w uroczystej Galę w Zamku Królewskim.

plakat

Aby wziąć udział w Konkursie należy:
1. Zapoznać się z tematami prac, regulaminem i wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.swiatnatak.pl.
2. Do 31 marca 2015 roku przesłać pracę zgodnie z regulaminem.

Organizator:
Fundacja „Świat na Tak”, al. Szucha 27, 00-580 Warszawa, tel. 22 629 35 75, bycpolakiem@swiatnatak.pl oraz partnerzy – Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Europejska Unia Wspólnot Polonijnych, Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą, Zjednoczenie Polek na Emigracji.

Poprzedni artykuł„Chodzi o to, by tworzyć wspólne dzieło sztuki” – rozmowa z Marią Bielską
Następny artykuł„Wiosna z książką” – propozycja dla polonijnych szkół

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj