Ruszyła kolejna, VI już edycja konkursu „Być Polakiem” przeznaczonego dla młodzieży polskojęzycznej mieszkającej poza granicami ojczyzny, chcącej odwiedzić kraj swoich przodków i pochwalić się swoją wiedzą na temat Polski.

Organizatorzy do celów konkursu zaliczają: uświadomienie i umacnianie tożsamości narodowej, zachęcenie do poznania historii Polski splecionej z historią swojej rodziny, kultywowanie języka polskiego, określenie swojej roli jako Polaka w kraju zamieszkania i ukazanie bogactwa dwukulturowości.

Dla zwycięzców przygotowano nagrody rzeczowe, dyplomy oraz przyjazd i pobyt w Polsce połączony z udziałem w uroczystej Galę w Zamku Królewskim.

plakat

Aby wziąć udział w Konkursie należy:
1. Zapoznać się z tematami prac, regulaminem i wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.swiatnatak.pl.
2. Do 31 marca 2015 roku przesłać pracę zgodnie z regulaminem.

Organizator:
Fundacja „Świat na Tak”, al. Szucha 27, 00-580 Warszawa, tel. 22 629 35 75, bycpolakiem@swiatnatak.pl oraz partnerzy – Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Europejska Unia Wspólnot Polonijnych, Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą, Zjednoczenie Polek na Emigracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj