Jest czas, kiedy coś się zaczyna i czas, kiedy należy podsumowaċ minione miesiące i pożegnaċ się z rówieśnikami z polskiej szkoły na dwa miesiące wakacyjnego, zasłużonego wypoczynku. Z pewnością każdy z nas marzy już o lecie i wszystkich cudach, które nam lato oferuje: rozgrzane plaże i urokliwe szlaki górskie, nieodkryte zakątki i błogie leniuchowanie na trawie, lody włoskie i lemoniadę z parasolką. Kochane dzieciaki!  Korzystajcie z wszystkiego pełnymi garściami i wracajcie we wrześniu z przewietrzoną głową i mnóstwem pozytywnej energii! Przyda się z pewnością na kolejne, intensywne miesiące nowego roku szkolnego. 

.

.

.

.

A jak żegnaliśmy miniony rok szkolny? Radośnie, kolorowo i folkowo. W uroczystym zakończeniu roku szkolnego uczestniczyli uczniowie oraz przedszkolaki wraz z całymi rodzinami. Ważną dla szkoły uroczystośċ zaszczycili swoją obecnością przedstawiciel Polskiego Narodowego Przedstawicielstwa Wojskowego przy Shape, pan komandor, Ppor. Zbigniew Malec oraz Zespół Pieśni i Tańca SPOTKANIE, który upiększył swoim występem nasze wydarzenie.

.

.

.

Akademię prowadziła dyrektor szkoly, pani dr Lidia Zabrocka. Uroczystośċ rozpoczęło odśpiewanie narodowego hymnu Polski. Następnie pani dyrektor podziękowała kadrze pedagogicznej szkoły za wspaniałą pracę dydaktyczną, profesjonalizm i entuzjazm w trakcie minionego roku szkolnego. Nagrodzeni zostali również rodzice wyjątkowo zaangażowani w życie szkoły. 

.

.

Dyplomy za szczególne osiągnięcia wyróżnionym uczniom (Klasowy Mistrz Ortografii, Mistrz Płynnego Czytania, Mistrz Kaligrafii, Dyplom za wysoką frekwencję i zaangażowanie w roku szkolnym 2021/2022, Dyplom za zaangażowanie i postępy w nauce języka polskiego) oraz uczniom biorącym udział w międzynarodowych konkurasch polonijnych wręczał Pan komandor, Ppor. Zbigniew Malec. Następnie pamiątowe dyplomy oraz świadectwa wraz z nagrodami książkowymi dzieciom z sekcji przedszkolnej oraz uczniom szkoły wręczały wychowawczynie poszczególnych klas.

.

.

.

Na koniec, w części artystycznej, wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Spotkanie, który zaśpiewał kilka tradycyjnych pieśni ludowych (Furmani, Wiązanka góralska, Pod borem, Hosadyna, Gęś woda, Cyraneczka, Stoi grusza w polu, Szła dzieweczka do laseczka).

.

.

.

Uroczysta akademia z 18 czerwca 2022 roku miała w pewien sposób znaczenie symboliczne, bowiem było to ostatnie spotkanie na terenie szkoły, w której zajęcia odbywały się dotychczas. Od września 2022 roku zmieniamy adres i otoczenie. Nowe miejsce, nowe wyzwania, nowy kapitan!

Tymczasem – szalonych i słonecznych wakacji!

                                                                                                       

dr Lidia Zabrocka

Dyrektor Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy

Poprzedni artykuł„Czekam na meteoryt!”
Następny artykułBabcia Bożenka: Jagodowe chwile marzeń 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj