Lullaby of Polish Girls„- Mówisz po polsku?
Anna potakuje, a chłopiec pyta dalej:
– To Volkswagen, tak? Więc jesteś z Niemiec?
Jestem Polką! – chce krzyknąć Anna, ale jeszcze za wcześnie, żeby czuć się defensywnie, więc tylko potrząsa przecząco głową.
Następnie śliczna dziewczyna, prawdopodobnie w wieku Anny,
z brązowymi, obciętymi na chłopca włosami, pyta:
– To skąd jesteś, bo najwyraźniej nie jesteś stąd! – dziewczynka stoi ze skrzyżowanymi rękami, czekając na odpowiedź Anny. Pozostałe dziewczynki zaczynają chichotać i Anna się rumieni.
– Właściwe, to jestem stąd. Urodziłam się tutaj. Ale mieszkam w Nowym Jorku.
W całej grupie zalega cisza.
– To znaczy, z Ameryki?!? – zapytał chłopiec z krzywo obcięta grzywkę. Anna kiwa ponownie głową.
– Ja pie…lę! – wrzeszczy chłopiec, który nie może mieć więcej niż sześć lat, po czym wszyscy, łącznie z Anną, zaczynają ze sobą rozmawiać.”
„The Lullaby of Polish Girls” Dagmara Domińczyk

Czytelników naszego portalu, zamieszkałych poza granicami Polski, zapraszamy do udziału w naszym konkursie “Za czym w Polsce tęsknię najbardziej?”, o którym już pisaliśmy przy okazji relacji filmowej
z autorskiego wieczoru Dagmary Domińczyk, której książka „The Lullaby of Polish Girls” niedawno ukazała się
w księgarniach w USA (wersja w języku polskim ukaże się na polskim rynku w przyszłym roku). I właśnie książki Dagmary Domińczyk są nagrodami w naszym konkursie. Prosimy o przesyłanie swoich prac do 30 października br. wraz z dokładnym adresem zamieszkania na adres e-mail: redakcja@dobrapolskaszkola.com (prace nie powinny być dłuższe niż strona A4). Spośród najciekawszych rozlosujemy książki! Rozwiązanie konkursu oraz najciekawsze prace, opublikujemy na początku listopada na łamach naszego portalu.

Dagmara Domińczyk
Dagmara Domińczyk

Dagmara Domińczyk jest amerykańską aktorką polskiego pochodzenia. Urodziła się w 1976 roku
w Kielcach. Kiedy miała 7 lat, w 1983 roku, wyjechała z rodzicami do Nowego Jorku. Jej tata – Mirosław Domińczyk, znany działacz “Solidarności”, swego czasu blisko współpracujący z Lechem Wałęsą – podjął decyzję o wyjeździe z kraju. Dagmara ucząc się w High School of Performing Arts otrzymała prestiżowe stypendium
La Guardii dla najlepszego absolwenta. Następnie otrzymała stypendium na wydziale aktorskim Carnegie Mellon University, który ukończyła w 1998 r., otrzymując wiele nagród i wyróżnień. Jeszcze jako studentka zagrała główne role kobiece w spektaklach: “Filadelfijska opowieść”, “Woyzeck”, “Medea”, “Miłość i gniew”, “Wieczór Trzech Króli”. Jej najbardziej znacząca rola, która przyniosła jej międzynarodowy rozgłos, to Mercedes w filmie “Hrabia Monte Christo” (2002). Znana jest również z takich filmów jak „Wtyczka”, „Więzień” czy „Samotne serca”. Prywatnie jest żoną Patrica Willsona i mama dwójki synów: Kalina i Kassiana. Wciąż przyjeżdża w odwiedziny do Kielc, gdzie mieszka nadal jej babcia.

Zobacz relację filmową z wieczoru autorskiego Dagmary Domińczyk w księgarni Word na Greenpoincie

Poprzedni artykuł„Pieniądze nie śmierdzą”
Następny artykułSąsiad na widoku czyli Meet Your Neighbor!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj