11 marca odbył się XVII Konkurs Recytatorski w Polskiej Szkole przy Parafii Św. Jadwigi w Trenton, NJ. Obok Jasełek, to największe wydarzenie w roku szkolnym.

W konkursie wzięło udział 28 osób od zerówki do 8 klasy.

„Kolejny raz nasze dzieci i młodzież zaprezentowały przed publicznością swoje aktorskie talenty, naprawdę było co podziwiać” – powiedziała dyrektor Aleksandra Urban.

„Gratulujemy odwagi, pomysłowości i wytrwałości w pamięciowym opanowaniu tekstów” – dodała wicedyrektor Ewa Doliwa.

Poezja, czyli w objęciach motylich skrzydeł” było hasłem konkursu, w którym uczniowie recytowali wiersze o motylach, czekoladzie, ojczyźnie, marzeniach, parówkach i kabanosach, itd. Nad programem czuwała Anna Napierała. Ciekawe dekoracje przygotowała Agnieszka Mrozik.

Jurorzy w składzie: Maria Paździor-Marchwiński, wiceprezes CPSD, Anna Pitera, była nauczycielka szkoły i Danuta Świątek, redaktor naczelna portalu Dobra Szkoła Nowy Jork, były zgodne, że poziom konkursu był wysoki i wyrównany.

W kategorii od zerówki do klasy 2 przyznano nagrody:

1. Maximilian Maciaszek, „Kaczka dziwaczka” Jan Brzechwa
  2. Tamara Szablowski, „Na wystawie” Danuta Wawiłow i Veronika Pierog, „Moja mała ojczyzna” Joanna Białobrzeska
  3. Suzanna Zalewski, „Marzenia” Hanna Niewiadomska

Wyróżnienie: Zuzanna Maliszewski, „Motyl” Michał Jankowiak

W kategorii od 3-5  klasy przyznano nagrody:

1. Julia Maliszewski, „Zakochane parasole”  Hanna Niewiadomoska

Michelle Pierog, „Mop i szczotka” Hanna Niewiadomska

Alexandra Zalewski, „Zebra” Hanna Niewiadomoska

1. Emilia Lada, „Koguty” Wanda Chotomska
  2. Olena Ramocka, „Mole książkowe” Hanna Niewiadomoska

Wyróżnienia: Kaley Wierzbowicz „Mikołaj Kopernik” Arkadiusz Lakomiak i Jan Gotowicki, „Abecadło” Julian Tuwim

W kategorii 6-8 klasy przyznano nagrody:

1. Emily Poreda, „Gawęda o miłości” Wisława Szymborska
  2. Jakub Momot, „Oda do młodości”Adam Mickiewicz
  3. Maya Moskal, „Tu wszędzie Polska” Tadeusz Kubiak

Wyróżnienie: Emma Ogrodniczek, „Nic dwa razy” Wisława Szymborska

Wielokrotna laureatka konkursu, Julia Mrozik, otrzymała Nagrodę Specjalną.

.

Nagrody książkowe portalu Dobra Szkoła Nowy Jork otrzymały:  Michelle Pierog i  Emma Ogrodniczek.

Gościem specjalnym była absolwentka szkoły Michalina Jernigan, która zatańczyła dwa utwory baletowe do muzyki Piotra Czajkowskiego i Ludwiga Minkusa.

Konferansjerkami były Michelle Pierog, Julia Maliszewski, Julia Roszkowski.

Nad zabawami manualnymi dla najmłodszych czuwały absolwentki: Diana Doliwa i Natalia Krzeminski.

Nagrody publiczności trafiły do:

Zuzanny Guzinskiej, Jana Gotowickiego, Maximiliana Maciaszka, Emily Lady i Julii Mrozik.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki. Nagrody i wyróżnienia miały charakter finansowy. Sponsorami nagród byli:  szkoła, PSFCU, Ryszard Druch, Korpus Pomocniczy Pań przy 81 Placówce SWAP w Trenton.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i nagrodzonym osobom!

.

Zdjęcia: archiwum szkoły i redakcji

Poprzedni artykułCisza jest przyzwoleniem
Następny artykuł„Powrót Ordonki” – nowe przedstawienie Polskiego Instytutu Teatralnego w Nowym Jorku