21 stycznia 2023 odbył się XIV Bal Karnawałowy z cichą aukcją zorganizowany przez Szkołę Polską w Portland. Tematem przewodnim w tym roku były lata 20 – ste. Oto wrażenia kilku uczestniczek balu.

Organizatorki balu

Zabawę rozpoczęła dyrektor Polskiej Szkoły Renata Dajnowska od powitania wszystkich gości oraz prezesa Towarzystwa Biblioteki Polskiej w Portland pani Jadwigi Witkowskiej. Pani prezes wręczyła kwiaty członkom, którzy przysłużyli się rozwojowi naszej patronackiej organizacji w minionych latach, a mianowicie rodzinie Fiszer. Podziękowania i kwiaty otrzymali państwo Juszczak, laureaci reportażu “Osobowość Roku 2022” przyznane przez PASSH. W gronie zacnych osób znalazły się m.in. pani Gabriela Strączek – laureatka konkursu Polonijny Rodzic na 6 – 2021 czy pani Anna Dellitt wyróżniona w tymże konkursie w 2022 roku.

Po uroczystym rozpoczęciu balu wszyscy mogli wziąć udział w cichej akcji, która zorganizowała i poprowadziła wiceprzewodnicząca “Szkoły Polskiej” pani Anna Gindlesperger. 

Ania Gindlesperger, szefowa cichej aukcji

.

Wśród oferowanych propozycji znalazły się obrazy, kryształowe koszyki, porcelanowe dzbanki, propozycje weekendowych wyjazdów, bilety wstępu na wiele atrakcyjnych wydarzeń w naszym mieście i nie tylko. Po jej zakończeniu wszyscy goście mogli rozkoszować pysznym obiadem, który przygotował szef kuchni Adam Chilczuk wraz ze swoim sztabem. Na uwagę zasługuje kurczak, który dosłownie rozpływał się w ustach.

.

Szef kuchni i pomocnicy

Następnie bawiliśmy się przy zespole Zabavva oraz muzyce przygotowanej przez DJ Andrzeja Nizińskiego. W kafejce przez cały czas można było kupić napoje alkoholowe, wraz ze specjalnym drinkiem – niespodzianka “Szarlotka”. Goście na specjalnej ściance robili sobie pamiątkowe zdjęcia, które zapewne na długie lata będą nam przypominać o tym wspaniałym wydarzeniu oraz przyjaciołach, z którymi spędziliśmy ten wyjątkowy wieczór. 

Ewa Błaszczyk – Cebula

Nauczycielka szkoły

Nauczyciele Szkoły Polskiej w Portland

***

Wow, ale się działo! Bal 2023 był z pewnością bardzo udanym wydarzeniem. Rozpoczęty krokiem poloneza, potem smaczny obiad, ciasta domowego wypieku i oczywiście bar, który nie zawstydzał. Do tego muzyka, przy której wszyscy wspaniale się bawili, podłoga cały czas była pełna uśmiechniętych tancerzy i oczywiście cicha aukcja, na której można było zdobyć butelkę dobrego wina lub nalewki, bilety wstępu do różnych atrakcji, certyfikaty, polski kryształ lub wyrób z Bolesławca, albo domek na weekend w atrakcyjnych miejscach. I jeszcze te stroje z lat 20-tych…. Panie w pięknych sukniach z piórkami w głowach perłami, a panowie z muszkami, szelkami i w kapeluszach …to wszystko stworzyło niesamowita atmosferę! Niezapomniany wieczór! Nie nie mogę się doczekać następnego! 🙂

Renata Wolak

Nauczycielka szkoły 

Część oficjalna Balu
Polonez

***

W tym roku wybraliśmy się z mężem na bal karnawałowy organizowany przez Szkołę Polską w Portland. Weszliśmy na salę trochę spóźnieni i naszym oczom ukazał się niecodzienny widok! Kobiety w cekinowych sukienkach, wymyślnych fryzurach i karnawałowych makijażach z lat dwudziestych. Wytworni mężczyźni w garniturach i kapeluszach! Zupełnie jakbyśmy przenieśli się w czasie. Weszliśmy w ten inny świat i od razu poczuliśmy się, że do niego należymy.

Jedliśmy wyśmienita kolację, piliśmy dobre wino, no i przede wszystkim, wspaniale bawiliśmy się tańcząc. Zabawa wspaniała, towarzystwo wyśmienite i przy okazji wygraliśmy na aukcji koszyk z trzema butelkami wina!

Mamy nadzieję, że następny bal już niebawem. Może w stylu z epoki „Trędowatej”?

Dziękujemy!

Paulina Archambault

Nauczycielka szkoły

Poprzedni artykułIdealne Walentynki Jeżyka
Następny artykułDobra Polska Książka: „Głodne. Reportaże o (nie)jedzeniu” Klaudia Stabach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj