Aga Pietrzykowska_zaproszenie

 

Do dnia 12 lutego 2016 roku w PraGalerii (Warszawa, ul. Stalowa 3) oglądać można wystawę Agnieszki Pietrzykowskiej „Dekonstrukcja pod różową pianką”. Jest to pierwsza odsłona ekspozycji.

Druga jej odsłona nastąpi podczas tegorocznych targów w Madrycie Just Mad7 już w lutym.

agnieszka-pietrzykowska-kobieta-i-statystyka-pragaleria-warszawa-2016-01-25Twórczość Agi Pietrzykowskiej oscyluje wokół tematów tożsamości, psychologii, technologii, podróży oraz człowieka. Pietrzykowska prezentuje cykl malarski inspirowany Warszawą, kobiecością oraz poszukiwaniem harmonii.

Intrygujący, przykuwający uwagę, wręcz zaczepny jest w pracach Agnieszki Pietrzykowskiej kontrast. Opozycja pomiędzy delikatnie, finezyjnie ciągniętą rysunkową agnieszka-pietrzykowska-akt-czerwony-pragaleria-warszawa-2016-01-25kreską, a grubym malarskim impastem. Konfrontacja minimalnych bieli i szarości z czystymi kolorami podstawowymi, czyli bardzo silnymi w wyrazie czerwieniami, żółciami i błękitami.

Zakres tematyczny prac artystki jest bardzo wąski, wręcz ubogi. Można przyznać, że streszcza się do jednego motywu. Jest nim kobieta i jej ciało. Upraszczając – Agnieszka Pietrzykowska maluje akty. Nic jednak nie jest tak proste, jak na pierwszy rzut oka wygląda. Figury kreowane przez artystkę bardzo silnie oscylują w kierunku abstrakcji. Z kompozycyjnego punktu widzenia chodzi tu o rozgrywanie relacji pomiędzy obiektem a tłem, ciałem a przestrzenią, w której to ciało funkcjonuje.

12219587_931428283590471_3145401464487560478_nAgnieszka Pietrzykowska (ur. 1978 r.) jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w Pracowni Ilustracji prof. Z. Januszewskiego (2008). Studiowała również na ASP w Łodzi oraz Stosunki Międzykulturowe na Uniwersytecie Warszawskim.
Opis wydarzenia ze zdjęciami:

http://wydarzenia.o.pl/2016/01/agnieszka-pietrzykowska-dekonstrukcja-pod-rozowa-pianka-pragaleria-warszawa/#/

Poprzedni artykułBezpańscy ludzie
Następny artykułFestiwal Piosenki Religijnej dedykowany osobom konsekrowanym
Danuta Świątek
Redaktor naczelna portalu. Dziennikarka prasowa. Adiunkt w Hunter College w NYC. Lauretka Nagrody im. Janusza Korczaka (2022) i Nagrody Marszałka Senatu w konkursie „Polki poza Polską” (2023). Wyróżniona Medalem KEN za pracę w polonijnych szkołach. Absolwentka Columbia University w NYC. Była korespondentka „Życia Warszawy” i „PANI” w Nowym Jorku. Współpracowała z amerykańską edycją „BusinessWeek” i „Working Mother”. Autorka książek m. in. “Kimberly”, „Kimberly jedzie do Polski” i współautorka „Przewodnika po Nowym Jorku”. Koordynatorka akcji „Cała Polonia czyta dzieciom” w USA. Terapia reminiscencyjna jest jej wielką pasją. Kontakt: DanutaSP@outlook.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj