Za nami gala finałowa konkursu oraz pierwsza wystawa nadesłanych fotografii, które odbyły się w czasie III Polonijnego Dnia Dwujęzyczności zorganizowanego przez Forum Polskich Szkół w Holandii.  Organizatorzy  konkursu dziękują za obecność tym, którzy tego dnia odwiedzili placówkę organizacji. Wszyscy uczestnicy konkursu obecni tego dnia otrzymali słodkie upominki. Wszystkie zdjęcia nadesłane na konkurs można było obejrzeć na prezentacji podczas Polonijnego Dnia Dwujęzyczności, wybrane zdjęcia zostały wydrukowane i miały swoją wystawę fotograficzną.

Nagrody dla laureatów zostaną wysłane pocztą lub przekazane im osobiście. Sponsorami nagród są Forum Polskich Szkół w Holandii, Portal niedziela.nl, Kongres Oświaty Polonijnej oraz Polskie Niderlandzkie Stowarzyszenie Kulturalne.  Laureaci zostaną obdarowani w tym roku atrakcyjnymi prezentami!

Z najlepszej 10 zdjęć została przygotowana kartka – również w wersji drukowanej i będzie ona promować konkurs. 12 zdjęć (top 10 oraz dwie nagrody publiczności) złożyły się także na kalendarz na rok 2018- który jest jedną z nagród dla laureatów.

Nagroda specjalna została wylosowana spośród wszystkim uczestników konkursu. Jest nią wakacyjny pobyt w Polsce, dla całej rodziny, w gospodarstwie Nowa Różna ufundowany przez Fundację Scena Polska oraz Fundację Holendry.

Dla wszystkich uczestników zostały przygotowane dyplomy uczestnictwa w konkursie – w wersji drukowanej otrzymają je laureaci oraz otrzymały osoby obecne na gali – pozostali otrzymają je w formie pliku wysłanego mailem (do samodzielnego wydrukowania).

O relacjach z gali, zdjęciach, filmach, artykułach organizatorzy będą informować na swojej stronie oraz profilu na facebooku.

Miło nam oficjalnie poinformować o laureatach tegorocznego konkursu. Są nimi:

WYNIKI KONKURSU 2017 (laureaci)

 

Top 10

  1. Karol Wolinski, USA, 12 lat zdjęcie 34
  2. Isabella Nemeth, Austria, 9 lat, zdjęcie 124
  3. Elena Pasquariello, Włochym 9 lat, zdjęcie 12
  4. Gabriela dos Santos, 8 lat, Holandia, Bravo School, zdjęcie 70
  5. Norbert Gatnar, 14 lat, Holandia, zdjęcie 48. Laureat także z zeszłego roku!
  6. Julia van den Endem 12 lat, Holandia, zdjęcie 94
  7. Alexander Gołebiecki, 8 lat, Belgia, zdjęcie 206
  8. Fiodar Zieniucisz, 12 lat, Białoruś, zdjęcie 206
  9. Natalie Pienkawa, 13 lat, USA, zdjęcie 56
  10. Zuzanna Glowalla, 12 lat, Niemcy, zdjęcie 156, lauratka z zeszłego roku! 

 

Oraz dwie nagrody publiczności:

Zdjęcie numer 24, „Giżycko, Mazury” Adrian Szyszko, 8 lat, USA,  Szkoła Polska Stroudsburg, USA, PENNSYLVANIA

Zdjęcie numer 99, „Selfie nad szumami” Zuzanna Szynal, 8 lat, Holandia, Polska Szkoła Tilburg

Nagroda od Sceny Polskiej

Wylosowana wśród wszystkich uczestników: Marta Borgato z Włoch

 

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym! 

 

Poprzedni artykułArchiwum pełne pamięci – ruszył nowy projekt i portal IPN
Następny artykułIII Polonijny Dzień Dwujęzyczności w South Hackensack, NJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj