Na dzień 30 maja uczniowie Akademii czekali od dawna. To wyjątkowy dzień kończący rok intensywnej pracy, a jednocześnie oznaczający początek upragnionych wakacji.

Zanim jednak uczniowie opuścili „szkolne mury”, pozostał jeszcze do wypełnienia obowiązek podsumowania całorocznych zmagań i starań o jak najlepsze wyniki w nauce i w zachowaniu.

Ten uroczysty dzień swoją obecnością uświetnili goście z Polski: poseł Joanna Fabisiak wraz z mężem i przedstawiciel Centrali Polskich Szkół na stany NJ i PA, Pani Maria Marchwińska.

Dyrektor, Anna Tracz skierowała do uczniów słowa pełne życzliwości i ciepła, gratulując uzyskanych wyników, życząc pogodnych oraz udanych wakacji. Po przemówieniach nastąpił najważniejszy moment tego dnia, którym było wręczenie świadectw, wyróżnień oraz nagród. Wyróżnienie od Ambasadora RP w Waszyngtonie, Piotra Wilczka otrzymali Zuzanna Wrażeń (klasa III), Antoni Szczęch (klasa VII) i Izabela Bigos (klasa X). Każda klasa zaprezentowała program dla swoich mam i tatusiów w związku z tym, że ich święta wypadają w maju i w czerwcu. Były śpiewy: Izabela i Emilia zaśpiewały „Polskie kwiaty”, przedszkolaczki, zerówka i kl. I „Moja mama jest kochana”, gra na instrumentach oraz recytacje wierszyków. Nie zabrakło też wakacyjnych rymowanek i wesołych planów.

Maria Marchwińska z CPSD w swoim przemówieniu pogratulowała uczniom dobrych wyników w nauce, życząc im udanych wakacji i radosnego powrotu do naszej Akademii we wrześniu. 

Bardzo ważnym akcentem podczas całej uroczystości było wystąpienie pani poseł Joanny Fabisiak. Złożyła ona gratulacje uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, dziękując im za wzorowe wychowanie dzieci oraz motywując ich do dalszej nauki języka polskiego.

Joanna Fabisiak jest również prezesem Fundacji „Świat na Tak”, która już po raz dziewiąty zorganizowała konkurs „Być Polakiem” na najlepszy konspekt lekcji o niepodległości, pt. „Rok 1918 – Spełnione marzenia pokoleń”. Cieszymy się bardzo, bo nasza nauczycielka  – pani Justyna Bereza, wychowawczyni liceum, zdobyła w nim drugie miejsce. Jest to duże wyróżnienie dla szkoły, ponieważ konkurs obejmował nauczycieli polonijnych z całego świata. Gratulujemy jeszcze raz pani Justynie!

Na zakończenie uroczystości uczniowie tradycyjnie pożegnali się ze szkołą, wręczając nauczycielom symboliczne kwiaty. Po części oficjalnej goście i uczniowie częstowali się polskimi ciastami i owocami przygotowanymi przez rodziców. 

Akademia Języka Polskiego życzy uczniom udanych wakacji jak w piosence „Lato, lato, lato czeka…” i do zobaczenia we wrześniu!

 

Kasia Wac, Absolwentka Szkoły
Poprzedni artykułArtyści Andersa
Następny artykułJak bawiły się dzieci na X Festiwalu Tygodnika Plus w Tappan, NY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj