Fundacja Dobra Polska Szkoła zaprasza na spotkanie z Marzanną Owiński pt. „Wszystko o Seal of Biliteracy”.  Seal of Biliteracy jest wyróżnieniem za znajomość języków obcych, w tym języka polskiego, które uczniowie szkół średnich stanu New Jersey mogą otrzymać, kiedy kończą szkołę. Tzw. pieczęć dwujęzyczności jest wprowadzana do szkół i okręgów szkolnych na warunkach danego stanu. Jest to wyróżnienie nieobowiązkowe, tylko dla tych, którzy są w stanie udowodnić biegłość językową w dowolnym języku, przynajmniej na poziomie intermediate-high, czyli według europejskich kryteriów, B-1. Uczniowie ci muszą zdać odpowiedni egzamin lub przygotować portfolio. Seal w New Jersey w pełni wdrożono w 2017r. z udziałem 80 okręgów szkolnych. Wyróżnienie otrzymało już około 1900 uczniów.

Ponieważ te wyróżnienie jest wprowadzane do szkół na zasadzie woluntaryjnej, bardzo ważną rolę odrywają  rodzice i sami uczniowie, którzy muszą się o nie ubiegać.  Marzanna Owiński opowie na spotkaniu o szczegółach egzaminu, procesie ubiegania się i akceptowanych testach.

Piątek, 6 kwietnia, godz. 20.20 Fundacja Kulturalna w Clark, NJ
177 Broadway
Clark, NJ 07066

Sobota, 7 kwietnia, godz. 14.30 Polska Szkoła im. Pułaskiego w South Hackensack
60 Saddle River Ave.
Garfield, New Jersey

Marzanna Owiński

Marzanna Owiński jest dyrektorem Polskiej Szkoły Językowej im. ks. Józefa Dąbrowskiego w Orchard Lake w stanie Michigan. Jest również certyfikowanym nauczycielem języka polskiego w Michigan, gdzie naucza go studentów średniej szkoły katolickiej St. Mary’s Preparatory. Uczy również języka polskiego jako drugiego dzieci w wieku 6 – 13,  jak również dorosłych. Od połowy 2016 roku pełni funkcję koordynatora języka polskiego w Misji Polskiej w Michigan.  Jest inicjatorem wprowadzenia ogólnokrajowego testu z języka polskiego i głównym koordynatorem programu Seal of Biliteracy.

Kontakt i informacje szczegółowe: mowinski@stmarysprep.com

 

Poprzedni artykułSpotkanie przy azalii – bajka wielkanocna
Następny artykułŻywa Droga Krzyżowa w Linden

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj