Winston Preparatory School

Rodzice, którzy mają dzieci z dysleksją lub są zdiagnozowane z ADD, czyli zespołem zaburzeń uwagi albo
z ADHD, zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami koncentracji uwagi, stają przed poważnym wyzwaniem jak im pomóc, by dzieci robiły postępy w nauce i były gotowe pójść na studia wyższe.

Pod rozwagę dajemy, właśnie takim rodzicom, Winston Preparatory School w Nowym Jorku i filią w Norwalk, CT. Szkoła specjalizuje się w nauczaniu dzieci z wyzwaniami w procesie przyswajania wiedzy.
Placówka powstała z inicjatywy rodziców w 1981 roku na Manhattanie. Na początku wynajmowali oni sale lekcyjne i salę gimnastyczną od kościoła Universalist Church przy 76 ulicy. W pierwszym roku szkolnym uczyło się 18 uczniów w wieku od 12 do 19 lat. W tym roku jest już 241 uczniów. Szkoła ma nową lokalizację przy 17 ulicy i campus
w Connecticut.

Zajęcia odbywają się w bardzo małych grupach. Jeden nauczyciel przypada na troje uczniów.
Program nauczania jest przystosowany do dziecka. Każdy z nich uczestniczy w programie Focus, którego celem jest poprawa koncentracji. Codzienne sesje trwają 45 minut i są prowadzone przez specjalnie przygotowanego instruktora, który jest w systematycznym kontakcie z rodzicami.

Szkoła również prowadzi dodatkowe zajęcia pozalekcyjne m. in.(za opłatą) z fotografii, yogi, boksu, śpiewu
i tenisa.

Ponad 90 procent absolwentów szkoły podejmuje studia wyższe.

WINSTON PREPARATORY SCHOOL

Szkola prywatna.

KLASY: od 5 do 12
60 procent uczniów stanowią chłopcy, 40 procent dziewczęta.
241 uczniów w roku szkolnym 2012/2013.

LOKALIZACJA:

126 W. 17th Street
New York, NY 10011

TEL: 646-638-2705

DRUGA LOKALIZACJA:

57 West Rocks Rd.
Norwalk, CT 06851

TEL. 203-229-0465

www.winstonprep.edu

ROK ZAŁOŻENIA: 1981

CZESNE: W roku szkolnym 2012/2013 $53,850

Opracowała: Danuta Świątek

Poprzedni artykuł„Dwie miłości” – wieczór erotycznej poezji i sztuki w Fundacji Kościuszkowskiej.
Następny artykułBabcia Bożenka: „Ale po co ta Szymborska”?