IMG_9715

Opłatek, życzenia, prezenty, wspólne kolędowanie, jasełka zaprezentowane przez członków Klubu Seniora Amber oraz dobre domowe jedzenie, to wszystko przygotowano dla samotnych, ubogich i bezdomnych z Greenpointu, na organizowanej jak co roku przez polskich wolontariuszy wigilii.

Świąteczne spotkanie odbyło się w tym roku w piątkowy wieczór, 15 stycznia br. w siedzibie Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej  na Greenpoincie w Nowym Jorku. Przybyło na niego prawie 30 bezdomnych, większość z nich to Polacy z tej dzielnicy. Poza nimi w wigilii wzięli także udział goście, wolontariusze i działacze polonijnych instytucji zaangażowanych w pomoc potrzebującym. Wśród nich byli m.in. ks. Ryszard Koper, przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku z Konsul Generalną Urszulą Gacek, przedstawiciele Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, oraz wolontariusze z St. Anthony „Homeless SOS” oraz członkowie klubu motocyklowego Unknown Bikers MC.

Wigilia dla bezdomnych organizowana jest od 9 lat, a jej inicjatorką jest Eryka Volker, polska wolontariuszka zaangażowana w pomoc potrzebującym Polakom, działająca w agencji Homeless SOS. Eryka oraz pracujący z nią wolontariusze, przez cały rok zajmują się bezdomnymi lub samotnymi, m.in. rozprowadzają ciepłe obiady, ubrania, pomagają załatwić sprawy urzędowe, dzięki ich działaniom, wielu z nich znalazło dach nad głową, pomoc medyczną lub specjalistyczną, a nawet pracę.

 

Tekst i zdjęcia: Marta Kustek

 

IMG_9713

 

IMG_9714

 

IMG_9716

 

Eryka Volkner
                                                                                                       Eryka Volker

 

IMG_9720

 

IMG_9723 (1)

 

IMG_9724

 

IMG_9726

 

IMG_9728 (1)

 

IMG_9733

 

IMG_9734

 

Poprzedni artykułOpis lekcji ESL (English as a Second Language)
Następny artykułZima na Podlasiu – zdjęcia Jerzego Rajeckiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj