Święta Wielkanocne to najstarsze, najważniejsze i najradośniejsze święta chrześcijańskie upamiętniające Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa. To także  wyjątkowy czas, który łączy budzący się do życia świat przyrody z tradycją ludową oraz obrzędami religijnymi.

Nikt z nas nie wyobraża sobie Wielkanocy bez tradycji i bogatej symboliki – baranka, zajączka, przygotowywania całą rodziną palmy wielkanocnej, malowania pisanek, pieczenia wielkanocnej babki, święcenia symbolicznych pokarmów, oraz uczestnictwa w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia. 

.

.

Tradycyjnie nasza Polska Szkoła im. Jana Brzechwy w Tinley Park z myślą o kolejnych pokoleniach, co roku stara się przybliżać uczniom te wspaniałe tradycje. W tym roku nie mogło być inaczej. 


Nasi Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele jak zawsze z wielkim entuzjazmem zajęli się przygotowaniem tego wyjątkowego wieczoru, dzięki któremu już mogliśmy poczuć zbliżające się Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Zorganizowana wspólnymi siłami wspaniała wystawa na temat Wielkiego Tygodnia
i przypadającego w nim Triduum Paschalnego, wprowadziła nas w nastrój pełen zadumy, nadziei, radości i refleksji nad tym co tak naprawdę jest najważniejsze w naszym życiu.

.

.

 
Tego wieczoru tworzyliśmy także piękne, wielkanocne palmy, kolorowe pisanki oraz symboliczne koszyczki ze święconką. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć odwiedzin zajączka wielkanocnego, który obdarował wszystkich uczniów słodką niespodzianką oraz babki wielkanocnej, którą każdy mógł się poczęstować.

.

.

.

.

Mamy ogromną nadzieję, że pieczołowicie kultywowane wielkanocne tradycje, które staramy się przekazywać naszej polskiej młodzieży pozostaną z nią na zawsze i przetrwają kolejne pokolenia.
     
W imieniu całej naszej  „RODZINY BRZECHWY” życzymy Polonii i Rodakom w kraju, aby ten szczególny, świąteczny czas był dla Wszystkich czasem prawdziwej radości, miłości i wzajemnej życzliwości!

WESOŁEGO ALLELUJA!

.

Krystyna Skoczeń

Nauczycielka Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy w Tinley Park 

Poprzedni artykuł„Jak Kukurysek ocalił świat” – bajka na Wielkanoc
Następny artykułDzień Ziemi w Polskiej Szkole im. Jana Brzechwy w Tinley Park – fotorelacja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj