widziane-stad-b-iext43190822Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce zaprasza w dniu 28 marca (wtorek) o godz. 18:00 na spotkanie z Januszem Szlechtą i promocję jego książki pt. „Widziane Stąd”. Spotkanie poprowadzi Elżbieta Kieszczyńska z EK Polish Book Store.

Życie na emigracji często niesie różne niespodzianki, ale także wyzwania. Co robią, co myślą i jak żyją Polacy mieszkający w metropolii nowojorskiej? Odpowiedzi na te pytania udziela Janusz Szlechta w książce pt. „Widziane stąd”. Autor przeprowadził 51 wywiadów z rodakami i opisał ich życiowe historie.

W książce zamieszczona jest również rozmowa z rysownikiem Billem Sienkiewiczem, prawnukiem Henryka Sienkiewicza, z Lindą Plochocki, córką warszawskiego powstańca, szefową Fundacji Heleny Modrzejewskiej, z Januszem Młynkiem, który w swojej szkole wychował wiele znakomitych szablistek. Ksiądz Ryszard Koper mówi o służbie dla Boga i Polonii i o swojej pasji pisarskiej. Jest rozmowa z Andrzejem Walą, który w Atlantic City założył towarzystwo etnograficzne i przybliża Polakom historię i problemy Indian. Dr hab. Danuta Piątkowska opowiada o Tomaszu Drewniaku, który przybył do Ameryki w 1909 roku.

Janusz Szlechta zaprezentuje także swoje najnowsze książki.

 

Adres: 138 Greenpoint Ave., Brooklyn NY 11222
tel.: 212-505-9077, e-mail: office@pilsudski.org

 

Janusz Szlechta
Janusz Szlechta

Janusz M. Szlechta – jest absolwentem AGH w Krakowie oraz podyplomowych studiów na Wydziale Dziennikarstwa na UW. Dziennikarstwo stało się jego zawodem i pasją. W 1995 roku przyjechał do USA, podjął pracę w „Nowym Dzienniku”, gdzie pracuje do dziś jako szef działu polonijnego. Żyjąc wśród amerykańskiej Polonii, stara się jej służyć, nie tylko swoim piórem, ale i działalnością społeczną. W 2005 roku otrzymał nagrodę Tarnowskiej Fundacji Kulturalnej – „Uskrzydlony”. A w 2012 roku nagrodę – „Wybitny Polak w Nowym Jorku 2012” w kategorii „osobowość” oraz dyplom Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

 

 

Poprzedni artykułARTfirmacja, czyli RZEŹBA Z DUSZĄ – wywiad z rzeźbiarką Mirą DeMartino.
Następny artykułPolski summer day camp w Nowym Jorku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj