148046891-1

Fundacja Dobra Polska Szkoła oraz Fundacja Edukacja dla Demokracji serdecznie zapraszają polonijnych nauczycieli, animatorów i zainteresowanych tematyką nauczania polonijnych dzieci na bezpłatny webinar pt.

„Uczeń aktywny i zaangażowany na lekcjach języka polskiego. Współczesna dydaktyka na rzecz edukacji polonijnej”

Niedziela, 25 października 2015 r. godz. 10.00 EST (czasu nowojorskiego)

(Polska: godz. 16.00)

Współczesne podejście do kształtowania umiejętności językowych i kompetencji kulturowych uczniów polskich poza granicami wyrasta z założenia, że to uczeń – dzięki ciekawości poznawczej i wynikających z niej interakcji z otoczeniem – buduje własne, indywidualne struktury wiedzy. Rolą nauczyciela zaś jest pobudzanie do aktywności oraz kształtowanie umiejętności krytycznej analizy i wartościowania samodzielnie pozyskanych informacji i źródeł wiedzy.

Jak to teoretyczne podejście przekuć na codzienność polonijnej szkoły? Jak z rozwagą wykorzystać TIK (technologie informacyjno-komunikacyjne) w pracy nauczyciela polonijnego?

To najistotniejsze pytania, na które będziemy poszukiwać odpowiedzi podczas webinarium, które poprowadzi Magdalena Bogusławska.

Zarejestruj się na webinar – wyślij swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail na adres: redakcja@dobrapolskaszkola.com 

 

 

Magdalena Bogusławska
Magdalena Bogusławska

O prowadzącej: Magdalena Bogusławska Z wykształcenia filolog. Dyrektor Ośrodka Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych WSiP. W latach 2008–2012 pełniła funkcję dyrektora Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Wcześniej związana ze środowiskiem szkół niepublicznych. Od lat zajmuje się m.in. działalnością edukatorską związaną z wdrażaniem zmiany w szkole. Obszarami jej szczególnych zainteresowań są: problematyka motywacji i kształtowania uczniowskiej aktywności, wykorzystywanie nowoczesnych technologii w nauczaniu, zagadnienia przywództwa oraz edukacja wielokulturowa. Autorka publikacji dotyczących edukacji.

 

 

MSZ_logoWebinar został zorganizowany dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu “Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”

Poprzedni artykuł„Mahwah celebruje polskość w New Jersey”
Następny artykuł„25 lat wolności” – wykłady na temat polskiej kultury i zmian, jakie zaszły w Polsce w ciągu ostatnich 25 lat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj