W naszym domu mówimy po polsku Odc.5 „Dziadkowie – liderzy dwujęzycznego wychowania”

1262

Amerykańska Polonia to różne pokolenia, historie i zwyczaje. Często Polacy z młodszych generacji tworzą rodziny wielokuturowe. Czy w tej mozaice język polski może być łącznikiem między pokoleniami i kulturami? Czy może spajać, a nie dzielić? Bohaterowie tego odcinka, rodzina Piekutów potwierdzają, że jak najbardziej tak.

.

Cykl „W naszym domu mówimy po polsku” zrealizowany przez Fundację Dobra Polska Szkoła we współpracy z Fundacją HumanDoc jest jest częścią kampanii o tej samej nazwie, której celem jest popularyzacja języka polskiego i dwujęzycznego wychowania w polskich rodzinach zamieszkałych poza granicami Polski, prowadzonej od 2010 roku przez Fundację Dobra Polska Szkoła z Nowego Jorku.

Projekt współfinansowany jest w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w roku 2017.

.

Poprzedni artykułSą i nie są
Następny artykułSpróbuj swoich sił w konkursie „Ja a Polska”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj