W naszym domu mówimy po polsku Odc.4 „Dwujęzyczność i polska sobotnia szkoła”

1460

Czy dla najmłodszych Polaków urodzonych zagranicą uczęszczanie na zajęcia z języka polskiego to dodatkowe obciążenie czy także przyjemność? Jaką rolę w ich życiu pełnią polskie sobotnie szkoły? W dzisiejszym, czwartym odcinku z cyklu „W naszym domu mówimy po polsku” poznamy uczniów i nauczycielkę jednej z największych polskich szkół na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych Szkoły Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark w stanie New Jersey, do której uczęszcza ponad 700 polskich uczniów.

.

.

Cykl zrealizowany przez Fundację Dobra Polska Szkoła we współpracy z Fundacją HumanDoc jest częścią kampanii o tej samej nazwie, której celem jest popularyzacja języka polskiego i dwujęzycznego wychowania w polskich rodzinach zamieszkałych poza granicami Polski, prowadzonej od 2010 roku przez Fundację Dobra Polska Szkoła z Nowego Jorku.

Projekt współfinansowany jest w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w roku 2017. Projekt objęty jest licencją Creative Common

Poprzedni artykułSnowstorm in New York
Następny artykułKolorowy Quebec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj