W naszym domu mówimy po polsku Odc.3 „Korzyści zawodowe wynikające z dwujęzyczności”

1922

Jak dwujęzyczność może wpłynąć na wybór zawodowej ścieżki u młodych ludzi urodzonych poza granicami Polski? Czy znajomość drugiego języka może się przydać w znalezieniu wymarzonej pracy? Na te pytania oraz o poczuciu bycia swego rodzaju „hybrydą”, przynależącą zarówno do społeczności polskiej, jak i amerykańskiej, opowiadają Monica Semczyk i Michał Papacz – Capik w kolejnym odcinku cyklu 8 reportaży pt. „W naszym domu mówimy po polsku!” zrealizowanych przez Fundację Dobra Polska Szkoła z Nowego Jorku przy współpracy z Fundacją HumanDoc.

.

.

Cykl jest częścią kampanii o tej samej nazwie, której celem jest popularyzacja języka polskiego i dwujęzycznego wychowania w polskich rodzinach zamieszkałych poza granicami Polski, prowadzonej od 2010 roku przez Fundację Dobra Polska Szkoła z Nowego Jorku.

Projekt współfinansowany jest w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w roku 2017. Projekt objęty jest licencją Creative Common

.

Poprzedni artykułJest wiele sposobów, by zachęcić młodzież do czytania
Następny artykułKanada lasem pachnąca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj