Kochani Młodzi Twórcy!

Dwujęzyczność może funkcjonować wszędzie. Zaczyna się od bliskiego otoczenia, a potem zatacza szersze kręgi. Może być punktem wyjścia do wielokulturowości, wielojęzyczności albo po prostu pielęgnować dwa języki i dwie kultury. Jeśli jesteście dwujęzyczni, piszcie o sobie. Jeżeli zaciekawiła Was dwujęzyczność u innych lub sytuacje z tym związane, również czekamy na Wasze prace.  A może puścicie wodze fantazji i wyczarujecie w wyobraźni nowy świat? Nowy, inny świat dwóch języków, dwóch kultur, otwarty na nieznane dotąd pomysły?

Tym razem zachęcamy Was do przysyłania prac w prozie poetyckiej, która w ostatnich latach znowu zaczęła się rozwijać. Łączy w sobie cechy poezji i prozy, zmieniając się, zyskując nowe elementy. W związku z tym liczymy na Waszą inwencję twórczą. Prosimy tylko o zachowanie kilku zasad: fabularnego układu zdarzeń, wykorzystania środków wyrazu artystycznego, stworzenia lirycznego (lub) refleksyjnego nastroju. Postarajcie się również o rytmiczność tekstu. W tym celu na przykład przeczytajcie głośno tekst. Wtedy powinniście usłyszeć jego rytm. Pamiętajcie też, że proza poetycka nie wymaga układu wersyfikacyjnego, czyli pisania ” wierszem”. Poza tym – zaufajcie swojej intuicji literackiej. 

Serdecznie Was zapraszamy do udziału w konkursie. Jest on przeznaczony dla wszystkich dzieci i młodzieży na całym świecie. Nie musicie chodzić do polskiej szkoły, żeby wziąć w nim udział. Jeśli kochacie lub lubicie poezję i prozę, przygodę z literaturą, to jest to konkurs dla Was. Czekamy na Wasze prace! 

Regulamin:

 Konkurs jest skierowany do:

– I kategoria: osób w wieku od 11 do 14 lat

– II kategoria: osób w wieku 15 do 18 lat

A. Prace należy przysyłać w języku polskim, podając swoje imię, nazwisko i kontakt mejlowy.

B. Prace nie powinny przekroczyć jednej, najwyżej półtorej strony wydruku komputerowego. Należy je przesyłać w załącznikach.

C. Prace przysyłane na konkurs nie mogą być nigdzie wcześniej czytane czy publikowane, również w mediach społecznościowych. 

D. Zasada niepublikowania prac dotyczy też czasu między ostatnim dniem przyjmowania ich na konkurs, a ogłoszeniem wyników. 

E. Nie wolno kopiować cudzych prac, podając je za swoje, czyli robić plagiatu.

F. Niezastosowanie się do podpunktów C, D,E  oznacza dyskwalifikację pracy. 

Najlepsze prace będą opublikowane  na portalach:

www.DobraSzkolaNowyJork.com

www.PolishBilingualDay.com

koncie FB

Przewidziane są też nagrody książkowe.

TERMIN nadsyłania prac jest do 1 października 2020 na adres redakcji:

redakcja@dobraszkolanowyjork.com

Wyróżnione prace zostaną opublikowane na naszym portalu.

.

Wyniki zostaną ogłoszone 17 października 2020 roku.

Serdecznie zapraszamy!

Redakcja portalu Dobra Szkoła Nowy Jork

Poprzedni artykułMłodzież polonijna wypowiada się przeciwko błędnemu określeniu „Polskich obozów zagłady”
Następny artykułBabcia Bożenka: Na Wniebowzięcie pokończone żęcie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj