IMG_6641
Jak duże znaczenie ma światło przy robieniu zdjęcia i w jakich porach dnia jest ono najlepsze? Czy lepiej jest robić zdjęcia z lampą błyskową czy bez? Jak zrobić zdjęcie maluchowi, który jest w ruchu niemal cały czas i na pewno nie ustawi się do zdjęcia? Te i inne pytania padały od uczestników pilotażowego spotkania fotograficznego pt. „Jak zrobić piękne świąteczne zdjęcia” zorganizowanego przez portal DobraPolskaSzkola.com w czwartek, 4 grudnia, w publicznej bibliotece na Ridgewood w Nowym Jorku. Spotkanie poprowadziła Ivona Kaplan, fotografka modowa, portretowa i dziecięca, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego, prowadząca IK Studio na nowojorskim Greenpoincie.

„Staram się używać jak najczęściej światła dzienniego, rozproszonego, a najmniej lampy błyskowej” – mówiła Kaplan podczas zajęć – „Według mnie zdjęcia w naturalnym świetle są bardziej prawdziwe. Nie jestem zwolennikiem robienia zdjęć, na których osoba mająca 60 lat wygląda na 40.”

Wśród uczestników spotkania zdecydowana większość stanowiły mamy, posiadające dzieci w wieku przedszkolnym i zainteresowane zrobieniem ciekawych świątecznych ujęć swoim pociechom.

„Nie biegajmy za dziećmi i nie róbmy setki zdjęć. Raczej obserwujmy je i bądźmy przygotowane na właściwy moment” – radziła Kaplan.- „Również nie radzę stosowania zbyt wielu akcesoriów zdjęciowych, które są tak teraz modne. Użyjmy jednego lub dwóch dodatków, dając więcej możemy zagubić w nich najważniejszego bohatera zdjęcia – czyli dziecko.”

Spotkanie obejmowało ogólne zagadnienia związane z fotografią. Jednak ponieważ zainteresowanie wśród uczestników szczegółami fotograficznego warsztatu było duże, będą one organizowane cyklicznie, w każdy drugi czwartek miesiąca, o godz. 18.00 i obejmować będą już bardziej szczegółowe zagadnienia. Prowadzić je będzie również Ivona Kaplan. Najbliższe spotkanie już 8 stycznia. Zapraszamy!

Tekst i zdjęcia: Marta Kustek

IMG_6644

IMG_6648

IMG_6652

IMG_6655

IMG_6656

IMG_6657

IMG_6658

IMG_6659

IMG_6661

IMG_6662

IMG_6664

Poprzedni artykułBabcia Bożenka: „Czekanie na miłość”
Następny artykuł„Byliśmy częścią życia Polonii!”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj