A3 Pion

Kongres Polonii Amerykańskiej–wydział Long Island oraz Polski Dom Narodowy w Glen Cove serdecznie zapraszają na uroczystość poświęconą Papieżowi, Św. Janowi Pawłowi II, które odbędzie się  18 października 2015 roku, o godzinie 15:00 w Polskim Domu Narodowym w Glen Cove. Poprzez to przedsięwzięcie mamy na celu integrację Polonii oraz upamiętnienie wybitnego Polaka, który wywarł  znaczący wpływ na losy nie tylko naszego narodu, ale i całego współczesnego świata.
Inicjatywa zorganizowania uroczystości powstała w związku z ogłoszeniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polski roku 2015 Rokiem Św. Jana Pawła II. W uchwale podkreślono ogromne zaangażowanie papieża Polaka w proces odradzania się polskiej niepodległości oraz w propagowanie uniwersalnego przesłania o godności i prawach człowieka. . 
Podczas uroczystości wystąpi zespół Nos Te Domine z repertuarem poświęconym Papieżowi. 
W programie artystycznym wystąpią dzieci oraz młodzież ze szkół polonijnych, zaprezentujemy również  wystawę  na temat: Jan Paweł II – Polak wszech czasów. Ponadto ogłosimy wyniki konkursu literackiego oraz artystycznego, który został ogłoszony w maju 2015 r.
Na gości będzie czekał poczęstunek i „papieskie kremówki”.
Honorowy Patronat nad naszym przsedsięwzięciem sprawuje Konsulat Generaly RP w Nowym Jorku. 
Poprzedni artykułMam to na końcu (pierwszego) języka, czyli o zapominaniu ojczystej mowy
Następny artykułH jak HERBERT, czyli w którym barze mlecznym jadał, u kogo spał „na waleta” i gdzie posiał swoją „magisterkę” pewien poeta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj