W Szkole im. Kazimierza Pułaskiego w South Hackensack, NJ, odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów Global Seal of Biliteracy 53 uczniom, którzy zdali egzamin STAMP4s we wspomnianej placówce  i Szkole Języka Polskiego i  Kultury Polskiej im. Św. Stanisława Kostki w Garfield, NJ.

Certyfikaty wręczyła Renata Martin, koordynator Seal na wschodnim wybrzeżu.

„Bardzo cieszę się, że tak wielu uczniów przyjechało, by osobiście odebrać certyfikaty, bo nasza uroczystość w czasach pandemii łączy uczniów i inspiruje innych do przystąpienia do egzaminu” – powiedziała Martin. – „Cieszę się, że pojawili się też rodzice, którzy odbierali certyfikaty za ich dzieci, gdy one nie mogły się pojawić”.

Martin podziękowała również za współpracę dyrektor Agnieszce Pogorzelskiej i nauczycielkom klas licealnych Ewie Wójcik – Szczech i Magdalenie Rembisz.

Szkoła w South Hackensack jest znana również z misternie wykonanych dekoracji na różne uroczystości dzięki utalentowanej Ewie Guściorze, która tym razem wykreowała gigantyczną pieczęć Seal of Biliteracy.

16 stycznia do egzaminu STAMP4s w szkole w South Hackensack przystąpi kolejna grupa uczniów z New Jersey.

Gratulacje dla tych, którzy otrzymali certyfikaty i powodzenia dla następnej grupy zdających!

.

Danuta Świątek

Zdjęcia: archiwum szkoły

xxx

Seal of Biliteracy – Pieczęć Dwujęzyczności to wyróżnienie przyznawane przez amerykańskie szkoły średnie i okręgi szkolne za biegły poziom w języku obcym (w naszym przypadku – polskim). Wyróżnienie umieszcza się w formie pieczęci na dyplomie ukończenia szkoły średniej. Do egzaminu z języka polskiego mogą podejść uczniowie klas 3 i 4 liceum. Dla uczniów, którzy nie mogą uczestniczyć w stanowym programie, istnieje Global Seal of Biliteracy. W obu programach, egzaminem z języka polskiego jest STAMP4S przygotowany przez amerykańską firmę testującą, AVANT Assessment. Marzena Owiński, dzięki której mamy język polski włączony do języków zdawanych w ramach Seal, przygotowała również materiały pomocnicze dla uczniów, którzy chcą sprawdzić poziom swoich kompetencji językowych: www.sealofbiliteracypopolsku.com. Wszystkie pytania związane z egzaminem można kierować bezpośrednio do pani Owińskiej na adres e-mailowy: sealofbiliteracypopolsku@gmail.com lub Renaty Martin, koordynatora na wschodnim wybrzeżu: renia.martin@yahoo.com Szkoły, które same chcą zorganizować egzamin mogą skorzystać ze wskazówek Akademii Jana Pawła II w South Amboy w następującym artykule: NJ https://dobraszkolanowyjork.com/rekordowa-liczba-certyfikatow-global-seal-of-biliteracy-z-jezyka-polskiego-w-south-amboy/

Poprzedni artykułMagia zimowego Podlasia
Następny artykuł“Obie kochamy język polski, literaturę i lubimy konkursy”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj