Od lewej: Apoloniusz Tajner, Dorota Lis-Majewski (żona Lecha Majewskiego), Beata Bruggeman-Sękowska, Anna Bielak, Halina Csúcs László Györgynő, Irena Santor. Fot. Jan Bogacz/TVP

 

Lech Majewski, Julian Eugeniusz Kulski, Anna Bielak, Halina Csúcs László Györgynő, Beata Bruggeman-Sękowska i drużyna skoczków narciarskich reprezentacji Polski otrzymali nagrodę „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju”. Nagrodą Specjalną została wyróżniona Irena Santor, wybitna polska wokalistka. 

Te prestiżowe nagrody TVP Polonia przyznaje od 1995 roku. Jej laureatami są ludzie zasłużeni dla polskiej kultury, sztuki, nauki, edukacji, polityki i sportu, którzy w szczególny sposób przyczyniają się do rozsławiania Polski i Polaków na całym świecie.

W tym roku do grona wybitnych laureatów dołączyli: Lech Majewski – reżyser filmowy i teatralny, Julian Eugeniusz Kulski – światowej sławy architekt i najmłodszy powstaniec warszawski, Anna Bielak – nauczycielka języka polskiego prowadząca sobotnio-niedzielną szkółkę języka polskiego w Nowej Borowej na Ukrainie, Halina Csúcs László Györgynő – polska rzecznik w zgromadzeniu Narodowym Węgier, Beata Bruggeman-Sękowska – nauczyciel akademicki, wydawca i autorka książek językowych. Nagrodą uhonorowana została również reprezentacja Polski w skokach narciarskich.

Nagrodę Specjalną „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju” odebrała pierwsza dama polskiej piosenki, Irena Santor.

Koncert Galowy z okazji wręczenia dorocznej nagrody TVP Polonia „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju” odbył się w środę, 26 kwietnia na Zamku Królewskim w Warszawie. Galę uświetnił koncert pięknych polskich przebojów w wykonaniu jazzowo-soulowej wokalistki Moniki Borzym, której akompaniował gitarzysta z Chicago, Mitchell Long i kontrabasista Maciej Szczyciński. Gospodarzami koncertu byli Anna Karna i Adam Krzykowski.

Relację z wręczenia nagrody będzie można obejrzeć w TVP Polonia:

– we wtorek, 2 maja o godz. 18:05 i 5:35 (czas polski)

– w środę, 3 maja o godz. 14:25 (czas polski)

 

DPS

Poprzedni artykuł„Czytanie dzieciom” w Plainfield!
Następny artykułProjekt Future of Education czyli warto inwestować w szkolenia polonijnych rodziców i nauczycieli

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj