Oskar Wojciechowski i Karolina Holody
Oskar Wojciechowski i Karolina Hołody

 

O osiągnięciach tanecznych wychowanków Josephs Dance Studio na naszym portalu było już niejednokrotnie. Dziś studio tańca Józefa Pałki z Wallington NJ znów ma kolejne powody do  świętowania. A są one związane z udziałem polskich tancerzy w 40-tym jubileuszowym turnieju tanecznym La Classique Du Quebec, który odbył się w dniach 11-14 lutego w Montrealu w Kanadzie.

W turnieju, w którym ogółem zatańczyły 23 pary, wzięły udział cztery pary Joseph’s Dance Studio, tańcząc w kategori Adults Champ. Umiejętności tancerzy oceniane były przez sędziów z całego świata.

Mimo tego, że na zewnątrz było prawie 25 stopni mrozu, temperatury na parkiecie były bardzo wysokie. Rywalizacja była bardzo zacięta, poziom wszystkich par bardzo wysoki, jednak od początku zdecydowanie wyróżniała się para Karolina Hołody i Oskar Wojciechowski. Nie dali szans rywalom, osiągając pierwsze miejsce w rozgrywkach.

Pozostałe pary otrzymały kolejno: Sandra Spernacka i Stanisław Pavlov – 5 miejsce, Klaudia Kluziński i Tylor Wilson – 9 miejsce oraz Cezary Dyrda i Jennifer Chin – 12 miejsce.

„Forma wszystkich par z Joseph’s Dance Studio, które wzięły udział w tym turnieju, utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczą rezultaty” – powiedział Józef Pałka. –  „Mam nadzieję, że zaowocuje ona również w kolejnych, ważnych imprezach pierwszej połowy sezonu, czyli Mistrzostwach Ameryki w Baltimore, MD oraz w najbardziej prestiżowej imprezie tanecznej Światowym Festiwalu Tańca Blackpool w Anglii.”

Już wkrótce również początkujący i średnio-zaawansowani tancerze studia będą mogli sprawdzić swoje umiejętności biorąc udział w 7 Polonijnych Mistrzostwach Ameryki w Tańcu Towarzyskim pod patronatem Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku, które odbędą się 6 marca w Polsko-Amerykańskim Centrum Kultury 1-3 Monroe Street, Passaic, NJ. W programie m.in. pokaz taneczny siedmiokrotnych  Mistrzów Świata i finalistów „Ameryka Got Talent 2010” Anny Kaczmarkiej i Patryka Płoszaja.

Wszystkich miłośników tańca serdecznie zapraszamy!

 

 

Agnes Mierzwa

Fot. Joseph’s Dance Studio

 

Sandra Spernacka-Stanislav Pavlov

 

Od lewej Cezary Dyrda i Jennifer Chin,Kaludia Kluzinski i Tylor Wilson

Poprzedni artykułNauka w dwóch językach? Nie szkodzi!
Następny artykułDziennik BJ, czyli Błyskotliwego Jedenastolatka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj