trolligrant-okladka-1

Kto lubi trolle, rusałki, krasnale i elfy, temu „Trolligrant” z pewnością przypadnie do gustu. To pierwszy ebook Anety Noworyty, autorki książek dla dzieci, który ukazał się nakładem wydawnictwa St. Job’s House i jest dostępny w sieci iBooks.

Opowieść kryje jednak znacznie więcej, niż mityczne postaci.

Ulvar, troll z biednej Trollandii, przybywa do Starego Lasu, w którym brakuje rąk do pracy. Przybysz ma za zadanie dbać o porządek w borze, opiekować się zwierzętami, usuwać szkodniki; robić to, czego mieszkańcy lasu nie chcą się podjąć.
Pojawienie się obcego wywołuje jednak powszechne niezadowolenie.
Bo przecież troll to troll! Trolle znane są z naprzykrzania się sąsiadom.
Są obrzydliwe, mają dziwne zwyczaje, cuchną i nie można się z nimi porozumieć!

Rusałki są przeciw, krasnale boją się obcego, wodnik ma to gdzieś, a elfy ostrzegają wszystkich przed wierzeniem w stereotypy.
Co z tego wyniknie? Czy troll emigrant znajdzie swoje miejsce i przyjaciół w Starym Lesie?

Zapraszamy do Lektury!

Link do ebooka:

Więcej informacji na stronie autorki:

www.anetanoworyta.com

Poprzedni artykułBabcia Bożenka: Popatrz w górę!
Następny artykuł„Niepowszedni” – książki, które podarują twoim bliskim na gwiazdkę magię, moc i miłość