Szkoła prywatna. Według rankingu magazynu Forbes Trinity zajmuje PIERWSZE MIEJSCE wśród szkół prep w Stanach Zjednoczonych. Najstarsza szkoła w Nowym Jorku. Przyjęcie do szkoły odbywa się na podstawie wyników nauczania, rozmowy kwalifikacyjnej i wyników na teście ISEE.

Szkoła jest znana z rozwiniętego profilu humanistycznego. Prawie 40 procent uczniów chodzi na zajęcia
z łaciny i greki, a ponad 60 procent uczy się dwóch języków obcych.

Program nauczania jest wyjątkowy, bo wymaga, by uczniowie obowiązkowo przynajmniej przez jeden semestr uczyli się religii. Kursy obejmują tematykę od motywów religijnych w literaturze do zagadnień religii w życiu współczesnym. Jeden nauczyciel przypada na 6 uczniów. Sednem nauki w szkole jest rozmowa między uczniem i nauczycielem.

W tej szkole nauka jest droga i silne współzawodnictwo między uczniami. Ale nazwa szkoły otwiera drzwi na świat. Jedna z najlepszych szkół w USA.

KLASY: Zajęcia od zerówki do klas licealnych. Około 1000 uczniów.
ADRES: 139 West, 91st Stret, New York, NY 10024
TELEFON: 1- 212-837-1650
WEBSITE: www.trinityschoolnyc.com
ROK ZAŁOŻENIA: 1709
CZESNE: W roku szkolnym 2011-2012 około $40 tys.
UCZNIOWIE MAJĄ MOŻLIWOŚĆ OTRZYMANIA FINANSOWEJ POMOCY.

Co to jest prep school?


Poprzedni artykuł„PURA VIDA czyli życie według Ticos”
Następny artykułHorace Mann School in New York.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj