Szkoła prywatna. Według rankingu magazynu Forbes Trinity zajmuje PIERWSZE MIEJSCE wśród szkół prep w Stanach Zjednoczonych. Najstarsza szkoła w Nowym Jorku. Przyjęcie do szkoły odbywa się na podstawie wyników nauczania, rozmowy kwalifikacyjnej i wyników na teście ISEE.

Szkoła jest znana z rozwiniętego profilu humanistycznego. Prawie 40 procent uczniów chodzi na zajęcia
z łaciny i greki, a ponad 60 procent uczy się dwóch języków obcych.

Program nauczania jest wyjątkowy, bo wymaga, by uczniowie obowiązkowo przynajmniej przez jeden semestr uczyli się religii. Kursy obejmują tematykę od motywów religijnych w literaturze do zagadnień religii w życiu współczesnym. Jeden nauczyciel przypada na 6 uczniów. Sednem nauki w szkole jest rozmowa między uczniem i nauczycielem.

W tej szkole nauka jest droga i silne współzawodnictwo między uczniami. Ale nazwa szkoły otwiera drzwi na świat. Jedna z najlepszych szkół w USA.

KLASY: Zajęcia od zerówki do klas licealnych. Około 1000 uczniów.
ADRES: 139 West, 91st Stret, New York, NY 10024
TELEFON: 1- 212-837-1650
WEBSITE: www.trinityschoolnyc.com
ROK ZAŁOŻENIA: 1709
CZESNE: W roku szkolnym 2011-2012 około $40 tys.
UCZNIOWIE MAJĄ MOŻLIWOŚĆ OTRZYMANIA FINANSOWEJ POMOCY.

Co to jest prep school?


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj