6a5d42fc-e329-43c9-9939-fb45d12df416

W dniach od 3 – 13 grudnia będziemy mogli obejrzeć na Manhattanie Trash Story – sztukę teatralną autorstwa Magdaleny Fertacz, w reżyserii Moniki Payne.

Akcja dzieje się współcześnie w domu nad brzegiem Odry, na polsko-niemieckim pograniczu (ale po polskiej stronie). Mieszkają w nim Matka oraz Wdowa, żona starszego syna Matki, który przed czterema laty zaginął, najprawdopodobniej topiąc się w rzece. Odwiedza ich młodszy syn Matki, który ma wkrótce zostać wcielony do armii. W sztuce biorą udział także przebywający w Ameryce Ojciec (z którym Syn rozmawia przez telefon) i Ursulka, duch małej Niemki mieszkającej tu przed II wojną światową, która została powieszona przez własną matkę, kiedy do miejscowości wkroczyli gwałcąc i rabując żołnierze Armii Czerwonej.

W sztuce biorą udział: nominowana do nagrody Golden Globe, a rozpoznawana przez polskich widzów m.in. z serialu „Na wariackich papierach”, Allyce Beasley (Matka), Curtis Nielsen (Ojciec), Anna Podolak (Wdowa), Alex Walton (Syn), Marcus Lorenzo (Brat), Amanda Hawkins (Ursulka), Melessie Clark (Ursulka), Malena Ramirez (Ursulka).

3 – 13 grudnia
Czwartek – sobota godz. 8 pm
Niedziela 3 pm

John Jay College’s Black Box Theater
860 11 Ave, betw. 58 & 59 Ave.
New York, NY 10019

lub telefonicznie: 800.838.3006

Więcej informacji:  www.kultureplus.com

Reżyserką prapremierowej inscenizacji była Ewelina Pietrowiak, a wystąpiły w niej m.in. Maria Pakulnis (jako Matka) i Jadwiga Jankowska-Cieślak (jako Ursulka)[1]. 23 marca 2009 sztuka została zaprezentowana na antenie TVP Kultura, gdzie aktorzy gdańskiego Teatru Wybrzeże pod kierunkiem reżysera Krzysztofa Gordona odegrali ją w konwencji próby czytanej w ramach cyklu Czytanie dramatu. Sztuka została wyróżniona Gdyńską Nagrodą Dramaturgiczną.

Poprzedni artykuł„Granice mojego języka są granicami mojego świata” – webinar Lidii Russell
Następny artykuł„Kup świąteczną kartkę od polskich dzieci w Yonkers”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj