Co roku, pod koniec sezonu zimowego, w czasie ostatniej pełni księżyca miesiąca księżycowego Falgun (luty / marzec), obchodzony jest hinduski Festiwal Kolorów zwany Holi lub Phagwah. Od 1989 roku ma on również swoją nowojorską wersję, przyciagając na obchody tłumy zainteresowanych zarówno pochodzenia hinduskiego, jak i innych narodowości. Każdego roku uczestniczy w nim ponad 20 000 osób.

Główną częścią imprezy jest rzucanie się nawzajem kolorowymi sproszkowanymi barwnikami, co ma symbolizować powrót kolorów po zimie. Obok kolorowych walk w ramach festiwalu odbywa się również uroczysta parada, pokazy zepołów artystycznych, tradycyjne hinduskie śpiewy i tańce.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznych obchodów Phagwah, które odbyły się 6 kwietnia na Richmond Hill, w nowojorskiej dzielnicy Queens.

Fot. Filip Wolak

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

24

25

Poprzedni artykuł„Gdzie są rodzice?”
Następny artykuł„Nigdy dzieci nie krytykował, nie zmuszał i nie bił”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj