W swoim przejmującym i zabawnym przemówieniu będącym kontynuacją legendarnej przemowy z 2006 roku, Sir Ken Robinson argumentuje za zmianą systemu nauczania – ze standardowych szkół do bardziej spersonalizowanej edukacji by stworzyć warunki do rozwoju naturalnych talentów dzieci. (Tłumaczenie wiersza W.B. Yeatsa z tomu „Wiatr pośród trzcin”, 1899, Leszek Engelking.)


Poprzedni artykuł„Polak w Nowym Jorku” – przewodnik Małgorzaty Guerrero.
Następny artykuł„Tu dzieci są pępkiem świata” – rozmowa z Magdą Karlsson Świerczek ze Szwecji.

1 KOMENTARZ

  1. Uwielbiam Sir Kena Robinsona:) Uwielbiam za jego wizję edukacji,za cudowną umiejętność zaklinania emocji w słowa,za prawdę,którą nam ukazuje. Jego niezwykła osobowość promieniuje tak,że każde z nim „spotkanie” to swoiste katharsis.Mam nadzieję..głęboko wierzę,że dane mi kiedyś będzie spotkać go osobiście i powiedzieć,jak bardzo zmienił moje widzenie świata:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj