Jak z rozwagą włączać nowe technologie do procesu uczenia się – nauczania w polonijnej szkole, prezentacja wybranych, lubianych przez nauczycieli programów i aplikacji do wykorzystania na lekcjach i poza szkołą, w jakich konkretnych sytuacjach edukacyjnych możemy po nie sięgać, a także ciekawe polskie strony/serwisy edukacyjne, zawierające treści i ćwiczenia pozwalające rozwijać uczniowskie kompetencje językowe i wiedzę o Polsce poprzez grę, zabawę, wirtualne spacery i inne aktywne formy działania.

Webinar Magdaleny Bogusławskiej. pt. „Technologie Informacyjno–Komunikacyjne (TIK) jako narzędzie pracy nauczyciela polonijnego” który odbył się 9 października, 2016 r.

Magdalena Bogusławska
Magdalena Bogusławska

Magdalena Bogusławska – z wykształcenia filolog, dyrektor Ośrodka Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych WSiP. W latach 2008–2012 pełniła funkcję dyrektora Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Wcześniej związana ze środowiskiem szkół niepublicznych. Od lat zajmuje się m.in. działalnością edukatorską związaną z wdrażaniem zmiany w szkole. Obszarami jej szczególnych zainteresowań są: problematyka motywacji i kształtowania uczniowskiej aktywności, wykorzystywanie nowoczesnych technologii w nauczaniu, zagadnienia przywództwa oraz edukacja wielokulturowa. Autorka publikacji dotyczących edukacji.

 

 

godlo_senat z podpisem 1Webinar został przygotowany w ramach Polonijnego Dnia Dwujęzyczności, i zlecony przez Kancelarię Senatu w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2016 roku.

 

 

 

 

Poprzedni artykułDwujęzyczni śmieją się pierwsi
Następny artykułCzy dzieci w Afryce chodzą do szkoły w butach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj