Swoją przygodę z tańcem Józef Pałka zaczynał w Polsce, we wsi Czernica w woj. jeleniogórskim, w której założył 40 lat temu klub tańca CZERTAN, a następnie w sąsiedniej miejscowości Wleń klub taneczny WLAN. Dzięki jego inicjatywie odbyły się czterokrotnie Mistrzostwa Tańca Towarzyskiego, które w tamtych latach były wyczynem na skalę całego kraju. Organizował warsztaty, kursy i wyjazdy taneczne dla dzieci i młodzieży. O jego klubach tanecznych oraz osiągnięciach jego wychowanków słychać było w lokalnych i ogólnopolskich mediach a za swoje działania otrzymał wiele nagród od ówczesnych władz. Po 20 latach swojej pracy postanowił wyjechać do USA, gdzie w 1996 roku otworzył w Wallington, w stanie New Jersey, znany polonii amerykańskiej klub taneczny Joseph’s Dance Studio. Od tego czasu przez studio Józefa Pałki przewinęło się kilka tysięcy polonijnych dzieci i młodzieży. Jego tancerze osiągają nagrody w najbardziej prestiżowych amerykańskich i międzynarodowych wydarzeniach tanecznych.
W listopadzie 2014 roku Józef Pałka obchodził 40-lecie swojej dzialalności. O tym, jak wspomina te wszystkie lata, opowiada w wywiadzie z Martą Kustek z portalu DobraPolskaSzkola.com

Poprzedni artykułWielkanocna Parada Kapeluszy w Nowym Jorku
Następny artykułKadrowanie zbrodni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj