bralczyk-88926

21 marca 2017 r. odbędzie się w Warszawie szkolenie poprowadzone przez wybitnego językoznawcę Profesora Jerzego Bralczyka poświęcone opisaniu celów, którym język służy lub może
służyć. W trakcie zajęć prezentowane będą praktyczne sposoby wykorzystania funkcji języka i figur retorycznych zgodnie z zamierzonymi celami.

BIORĄC UDZIAŁ W SZKOLENIU:

• Uzyskają Państwo możliwość indywidualnej konsultacji z ekspertem,
  • Nauczą się jak praktycznie wykorzystywać funkcje języka i figur retorycznych do zamierzonych celów,
  • Uświadomią sobie Państwo jak ważna i sugestywna jest mowa ciała.

CZĘŚĆ I: WYKŁADOWA

• Mówienie, przemawianie, rozmawianie. Świadomość zasad a spontaniczność komunikacji.
  • Podstawowe cechy dobrego mówcy i rozmówcy: umiejętność nawiązywania i podtrzymywania kontaktu z odbiorcami; wiarygodność; sprawność językowa.
  • Różne poziomy kontaktu.
  • Czynniki sytuacyjne; mowa ciała; elementy artykulacji i prozodii; czynniki językowe: gramatyka i słownictwo.
  • Poprawność językowa, zrozumiałość wypowiedzi i jej sugestywność. Czynniki ułatwiające zapamiętanie wypowiedzi.

CZĘŚĆ II: WARSZTATOWA

• Zajęcia personalne z uczestnikami szkolenia z użyciem kamery

Zapisy: biuro@szkoleniapps.pl

Organizator: Polska Platforma Szkoleniowa

Istotną rolę w życiorysie prof. Jerzego Bralczyka odgrywa działalność popularyzatorska – w sferze poprawności języka, zwłaszcza publicznego, a także języka polityki, reklamy, prawa. Od lat służy konsultacjami różnym instytucjom, jest zapraszany jako referent na wewnętrzne konferencje branżowe. Często bywa także ekspertem językowym w sprawach konfliktowych i jurorem w konkursach o charakterze językowym. Prowadzone przez niego programy radiowe i telewizyjne, także skierowane do widzów i słuchaczy za granicą, miały i mają dość liczną publiczność. Ponadto prof. Jerzy Bralczyk wykłada w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.Jest wiceprzewodniczącym Rady Języka Polskiego.

Poprzedni artykuł„Masters of the Keyboard: Rafał Blechacz. Muzyka Bacha, Chopina i Beethovena”. 26 marca
Następny artykuł„Polskie szkoły sobotnie” – na przykładzie placówek w Norwegii i Wielkiej Brytanii