Według portalu www.wealthx.com obecnie jest 2,325 miliarderów na świecie. Ten sam portal podaje również listę wyższych uczelni, które szczycą się największą liczbą absolwentów, którzy zostali miliarderami. Warto na nią spojrzeć, jeśli marzymy, by zrobić zawrotną fortunę (i nie tylko).

1. University of Pennsylvania – 25
2. Harvard University – 22
3. Yale University – 20
4. University of Southern California – 16
5. Cornell University – 14, Princeton University – 14, Stanford University – 14
6. University of California, Berkeley – 12, University of Mumbai (Indie) – 12,
7. London School of Economics (UK)- 11, Lomonosov Moscow State University (Rosja) – 11
8. Dartmouth College – 10, University of Michigan – 10, University of Texas – 10
9. Duke University – 9, New York University – 9,
10. Brown University – 8, Columbia University – 8
11. Massachusetts Institute of Technology – 7
12. Eth Zurich (Szwajcaria) – 6

Na liście znajdują się najbardziej prestiżowe uczelnie w USA. Kończą je nie tylko wybitni naukowcy, bardzo dobrze przygotowani do zawodu ludzie, ale również umysły otwarte na robienie udanych interesów. Zapamiętajmy nazwy tych uczelni i posyłajmy nasze dzieci do najlepszych placówek!

Danuta Świątek

Poprzedni artykułRozstrzygnięcie konkursu “ Wakacyjne Migawki” Klubu Młodych Literatów
Następny artykułZ podróży po Indiach, czyli Sai Ram Indie. Cz.VIII Rozczarowanie Goa