Zamiast ucznia w klasie siedzi robot.

Nie, to nie jest sytuacja z filmu science fiction.

7-letni Devon Carrow z Senaca, w stanie New York, nie może przyjść na lekcję, bo jest silnym alergikiem na orzechy, zapach perfum, środków do prania itd.

Robot VGo, który kosztuje $6,000 pozwala dziecku widzieć i słyszeć co dzieje się na zajęciach, a także w nich uczestniczyć.

Robot nie jest duży, bo ma 48 cali ‘wzrostu’ i kółka.

Podobno łatwy w obsłudze. W domu potrzebny jest tylko komputer, podłączenie do Internetu i użytkownik może pokierować nim w każdym kierunku klasy. Na małym ekranie robota pojawia się obraz Devona, więc uczniowie widzą kolegę, który jest w domu. Chłopiec jest najmłodszym użytkowniem VGo, którego wyprodukowała firma VGo Communications z Nashua, N.H.

Właśnie walczę z alergią. Mój ból głowy i katar to pestka w porównaniu z tym, co przechodzi 7-letni Devon i jego rodzice, by zachować maksymalne środki ostrożności.

Gdy koledzy z klasy przychodzą go odwiedzić, zanim wejdą do pokoju, najpierw biorą prysznic, a potem zmieniają ubranie! Devon czasami dostępuje szczęścia, by wyjść do kina. Ale to oznacza, że trzeba zabrać własne okrycia na fotele i popcorn z domu.

Ale i tak Devon jest szczęściarzem, bo ma przecież VGo!

Danusia Swiatek

Poprzedni artykułSukces Polaków w 24. Konkursie Prac Młodych Naukowców UE
Następny artykułMoje podróże po Rosji: Kamczatka cz. 2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj