Greenpoint Arts Block Festival -poster- 2015-09-17

Greenpoint Arts Block Festival to sąsiedzki festiwal uliczny, mający na celu promocję polskich i lokalnych artystów, zaznaczenie polskiej tożsamości Greenpointu oraz integrację między wieloletnimi i nowo przybyłymi jego mieszkańcami przy okazji różnorodnych wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i rekreacyjnych.

Podczas wydarzenia swoje prace i produkty (obrazy, wydruki, biżuterię, zabawki, ubrania, kosmetyki, książki i inne) prezentować będą polscy i lokalni artyści oraz miejscowe firmy. Zobaczyć będzie można wystawę zdjęć ukazującą Greenpoint zmieniający się od lat 80-tych do współczesności, a także wystawę, która powstała jako efekt warsztatów w ramach projektu „Greenpoint. Przemiany”, przedstawiajacą portrety mieszkańców Greenpointu i opisujące ich wyjątkowe historie.

 Festiwal będzie również muzyczną ucztą – usłyszeć będzie można wiele rodzajów muzyki: polskich kompozytorów w wykonaniu tria smyczkowego Slavic Art Ensemble, brazylijskie choro oraz popularne hity z domieszką klasyki w wykonaniu duo Luiz Simas/Basia Blonska, progresywny folk w wykonaniu Sylwii Kloc & Troubadours, jazz z nutą polskiego folku (Dorota Piotrowska Project) oraz z naleciałościami muzyki cygańskiej (Talking Strings).

Nie może zabraknąć pierogów, natomiast oprócz polskich speciałów będzie można również skosztować wersji ulicznej kuchni francuskiej (Le Fond), hiszpańskiej (El Born) oraz włoskiej (Adelina’s). Dla fanów polskich smaków odbędą się warsztaty kulinarne prowadzone przez Karolinę Gumpert, znawczynię najnowszych trendów w polskiej kuchni.

W programie festiwalu przewidujemy również rozmaite aktywności dla dzieci i rodzin: tymczasowy zakład fotograficzny, wycieczkę z przewodnikiem Normanem Oderem po Greenpoincie, konkursy edukacyjne z nagrodami prowadzone przez Dobrą Polską Szkołę, warsztaty plastyczne realizowane przez ArtBox Atelier, gry planszowe, zabawy sportowe i inne.

Ważnym elementem festiwalu jest również obeność organizacji non-profit oraz miejskich inicjatyw działających na rzecz polskiej i lokalnej społeczności Greenpointu, które prezentować będą swoją pracę i usługi oferowane nowojorczykom.

W razie pytań prosimy o telefon 646 589 2060 lub maila: marta@cultureshock.pl

 

Organizatorami wydarzenia jest Biblioteka Brooklyńska na Greenpoincie, Fundacja Culture Shock oraz New York Dance & Arts Innovations. Wydarzenie jest współfinansowane przez Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku, Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku, Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową oraz Centrum Polsko-Słowiańskie. Partnerami są Slavic Art Ensemble, Dobra Polska Szkoła,  ArtBox Atelier. Partnerami medialnymi: Kurier Plus, Radio Rampa, Super Express NY, Greenpointpl.com, Presspol, Nowy Dziennik.

Poprzedni artykuł„Pułkownik Ryszard Kukliński – Polska Samotna Misja” – wykład Filipa Frąckowiaka. 2 października
Następny artykułBabcia Bożenka: Święto języka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj