bulka-polka-logotyp-final_

W Katarze weekend przypada na piątek i sobotę, dlatego zajęcia Polskiej Szkoły odbywają się w piątki. Również w piątek 14 października szkoła celebrować będzie II Polonijny Dzień Dwujęzyczności,

Głównym punktem wydarzenia będą warsztaty o chlebie pt. Bułka Polka przygotowane przez Małgorzatę Ledwoń. Dzieci nie tylko poznają tajniki powstawania chleba, ale również dowiedzą się, jak ważne miejsce odgrywa on w polskiej tradycji.

Dodatkowo nauczyciele wolontariusze przeprowadzą podczas zajęć szkolnych szereg zabaw językowych, m.in. łamańce językowe, polskie przysłowia, nauka wierszy Jana Brzechwy, a także będą omawiać wybrane polskie legendy.

 

bulka_polka_katar

 

Honorowy patronat nad naszymi obchodami Polonijnego Dnia Dwujęzyczności objęła Ambasada RP w Dosze. Ambasador zgodził się także na przeprowadzenie kolejnej edycji warsztatów Bułka Polka dla uczniów Szkoły Polskiej w Katarze w kuchni własnej rezydencji. Dzięki temu dzieci nie tylko będą mogły dowiedzieć się więcej o powstawaniu pieczywa i jego tradycji, ale również będą go mogły własnoręcznie upiec.

 

 

Edyta Gierycz

Szkoła Polska w Katarze

Fb https://www.facebook.com/zuchynapustyni/

Poprzedni artykuł„Maski, twarze, gęby… Wciąż pytam o Polskę” – świętujemy drugi Polonijny Dzień Dwujęzyczności na Ukrainie
Następny artykułCelebrujemy język polski w Toronto! – program wydarzenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj