Ceremonia poświęcenia mechanicznych rumaków rozpoczęła kolejny sezon motocyklowy polonijnych pasjonatów dwóch kółek klubu Unknown Biker’s MC, działającego na Greenpoincie w Nowym Jorku. Uroczystość odbyła się w niedzielę, 19 kwietnia, przed siedzibą klubu, a święcenia dokonał tradycyjnie ks. Marek Sobczak, proboszcz pobliskiej parafii św. Stanisława Kostki.

W spotkaniu wzięła udział konsul generalna RP w Nowym Jorku Urszula Gacek, Wielki Marszałek Parady Pułaskiego 2015 Artur Dybanowski wraz z Henrykiem Skrodzkim, który w tym roku – jako marszałek Greenpointu – będzie przewodniczył kontyngentowi tej dzielnicy podczas październikowej parady. Pojawił się również Joseph Lentol, poseł stanowy reprezentujący m.in. Greenpoint,  Ted Woźniak  – Człowiek Roku 2015,  przedstawiciele Pulaski Association of Business and Professional Men i Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej,  policjanci z 94. posterunku NYPD, którzy zawsze przed rozpoczęciem sezonu motocyklowego udzielają uczestnikom ceremonii święcenia różnych wskazówek związanych z bezpieczną jazdą oraz poruszaniem się po drogach.

Po zakończeniu uroczystego poświęcenia motocykli w siedzibie klubu Unknown Biker’s MC odbyły się występy polonijnych zespołów rockowych oraz poczęstunek dla uczestników imprezy.

WM/MK

 

Poprzedni artykułNajmłodsi uczestnicy festynu fundacji Polish Gift of Life i Polish Parents Pomagają
Następny artykułPrzystanek Dwujęzyczność i Wyobraźnia: „Świętujemy Dzień Ziemi” – warsztaty arts & crafts dla dzieci i rodziców

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj