Jak co roku 5 Aleję na nowojorskim Manhattanie wypełnił barwny korowód ludzi, których głowy zdobiły fantazyjne kapelusze, eleganckie cylindry, wymyślne czapki, figury, bukiety i wieńce z kwiatów. Nowojorska Easter Parade oraz związany z nią Easter Bonnet Festival cieszy się opinią najsłynniejszej i największej parady w Ameryce, a może na świecie. Podobne uroczystości wielkanocne mają także miejsce w innych miastach amerykańskich, w tym w Nowym Orleanie, Richmond oraz Atlantic City.

Początki Wielkanocnej Parady w Nowym Jorku sięgają lat siedemdziesiątych XIX wieku. Zainicjowana jako spontaniczne wydarzenie przez zasobnych mieszkańców pragnących pokazać się po mszy świętej w kościołach na 5 Alei, zyskała na popularności zwłaszcza w połowie minionego wieku. W roku 1947 zwabiła według szacunków ponad milionową rzeszę.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji Ewy Jaczyński z tegorocznej parady.

DPS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułŻywa Droga Krzyżowa w Linden
Następny artykułPrzygoda z księgą w ręku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj