„Superhero” – trójjęzyczny teledysk uczniów Polskiej Szkoły EduGandawa w Belgii

1490

Na tegoroczne obchody Polonijnego Dnia Dwujęzyczności Polska Szkoła EduGandawa w Gent (Belgia) przygotowała wyjątkowy, muzyczny projekt. W jego wykonanie zaangażowały się dzieci, nauczyciele oraz przyjaciele szkoły. Nagrali trójjęzyczną (!), polsko – niderlandzko – angielską wersję popularnej piosenki Viki Gabor oraz wyprodukowali do niej teledysk, w którym występują!

„Przekaz jest jasny – dzieci wielojęzyczne mogą wszystko!” – mówi Kamila Janiszewska, dyrektor szkoły. – „Mali i więksi poligloci to osoby wielowymiarowe, które mogą mierzyć wysoko i sięgać po marzenia, a ich dwu – lub wielojęzyczność jest wspaniałym narzędziem do spełnienia swoich celów i aspiracji. Nie warto rezygnować z marzeń, a tym bardziej nie powinno się nigdy rezygnować z polskiej szkoły.”

Gratulujemy pomysłu! Wielojęzyczni są naprawdę fantastyczni!

DSNY

Poprzedni artykułBabcia Bożenka: Gdy do drzwi puka Boże Narodzenie
Następny artykuł„Nie należy tracić ani chwili na narzekanie!”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj