Pawel Ignatowicz Duo
W sobotę, 14 lipca 2012 roku, pod pomnikiem króla Jagiełły w Central Parku na Manhattanie odbyła się impreza plenerowa zatytułowana „Summer with the King”, czyli „Lato z królem”. W programie były muzyczne koncerty, happening dla dzieci, poezja oraz wystawa Emocjonalistów.

To już trzecie, kolejne spotkanie w tym miejscu i o tej samej porze. Zaczęło się dwa lata temu, kiedy to Marek Wysocki zaprosił Polonię i Amerykanów pod pomnik króla Władysława Jagiełły na uroczyste obchody 600-lecia bitwy pod Grunwaldem i zwycięstwa wojsk polsko-litewskich nad Krzyżakami.
Ta patriotyczna impreza okazała się wielkim sukcesem. Powstał wówczas pomysł promowania polskiej kultury i sztuki w corocznych prezentacjach plenerowych właśnie w Central Parku. Przestrzeń pomiędzy pomnikiem a Żółwim Stawem zamieniła się w 2011 roku w galerię sztuki. Wystawiali Emocjonaliści. Polscy artyści pokazali swoje obrazy, fotografie i rzeźby.

Dopisała pogoda. Udało się przedstawić licznej, manhattańskiej publiczności i turystom odwiedzającym nasze miasto ciekawą muzykę i sztukę, a dzięki królowi Jagielle – przybliżyć trochę historii Polski.
„Lato z królem” było spontaniczną promocją polskiej kultury, której sprawcami byli: Marek Wysocki, Janusz Skowron i Marta Kustek. Do zobaczenia za rok!

Janusz Skowron

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z wydarzenia przygotowanej przez Andrzeja Cierkosza.


Poprzedni artykuł„Ślub w szklanej gondoli”
Następny artykułBowl Train: Questlove. Do 13 września.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj