Scholarships Banner

 

W codwutygodniowej audycji z Danutą Świątek i Marcinem Filipowskim na antenie Polskiego Radia 910 AM WRKL w Pomonie, NY, w programie o stypendiach gościli Renata Martin i Tomasz Szybowski, prezes Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark, NJ.

Na studentów czeka mnóstwo stypendiów, trzeba tylko opracować strategię kiedy, gdzie i jak o nie się ubiegać. W audycji zachęcamy do starania się o tradycyjne stypendia,  przyznawane studentom polskiego pochodzenia, w których rolę odgrywają osiągnięcia w nauce i zaangażowanie się w działalność na rzecz polskiej grupy etnicznej. Dodajemy zapału do walczenia o stypendia sportowe. Podpowiadamy, żeby  wykorzystać różne  talenty artystyczne, jak na przykład wykonanie kreacji z mocnej taśmy klejącej na  studniówkę (prom), które może zaowocować  stypendium w wysokości kilku tysięcy dolarów. Przypominamy, że również zaangażowanie się na rzecz uświadamiania młodych, by nie pisać esemesów podczas prowadzenia auta, może być wykorzystane do ubiegania się o stypendium „Dont’ Text and Drive”. Nawet fizyczne atrybuty odgrywaja rolę. Fundacja dla wysokich Tall Clubs International Foundation przyznaje stypendia kobietom, które mierzą 178 cm i więcej, a także mężczyznom o wzroście powyżej 188 cm.

Dlaczego większość młodych ludzi nie ubiega się o stypendia? Jak podają eksperci, młodzi boją się pisania eseju, który stanowi ważną częścią podania. Esej jest jednostronnnicową opowieścią o sobie i rodzinie. To nie jest wyliczanka osiągnięć młodego człowieka. Wcale nie trzeba płacić komuś za poprawienie tekstu, wystarczy poszukać w Internecie krótkich warsztatów na temat jak pisać eseje. Wysłuchać ich i wziąć sobie rady do serca.  Bardzo dobry esej jest zawsze  krótki i piszący dzieli się swoimi wyzwaniami, pasją o jego pracy na rzecz innych (community service), jego wrażliwością i siłą przetrwania różnych trudności w życiu. Każdy ma swoją historię do opowiedzenia.

Stypendia są dla ciebie! Rozłóż siły, najlepiej na dwa ostatnie lata w szkole średniej, do ubiegania się o stypendia. Zbierz potrzebne informacje, pracuj nad esejem. To praca, która zaowocuje finansowo. Jeśli jesteś studentem, na każdym roku studiów, sprawdzaj przewodniki po stypendiach, bo co roku pojawiają się nowe możliwości.

Zapraszamy do wysłuchania audycji:

http://www.polskieradio.com/news_det.aspx?id=104317&kat=83

 

Wybrane stypendia dla studentów polskiego pochodzenia:

 Polish Cultural Foundation in Clark, NJ:

http://www.polishculturalfoundation.org/en/m.140.SCHOLARSHIP.html

Polish Women’s Alliance Scholarship

www.pwaa.org/scholarships.htm

Polish Heritage Association of Maryland

www.pha-md.org/scholarship.html

Marcela Kochanska Sembrich Vocal Competition:

www.thekf.org/kf/programs/competitions/voice/

Tuneski/Sheflott Scholarship:  

www.fastweb.com/college-scholarships/scholarships/38493-tuneski-sheflott-scholarship

St. John the Baptist Polish Society Scholarship:

www.fastweb.com/college-scholarships/scholarships/23980-st-john-the-baptist-polish-society-scholarship-mrctc

Irina i Olga Pikovskaya Scholarship:

www.liu.edu/Pharmacy/ISFS/Scholarships/Annual

Alexander Federowicz Scholarship:  

www.fastweb.com/college-scholarships/scholarships/67767-alexander-j-federowicz-scholarship

William A. and Virgina Troy Scholarship:  

www.pdffiller.com/74284262–William-A-amp-Virginia-M-Troy-Scholarship-Application—Financial-Aid–

Clark Paul and Maria Halstead Scholarship:  

www.fastweb.com/college-scholarships/scholarships/39631-clark-paul-halstead-and-maria-halstead-gu-scholarship

 

Przypominamy o znanych stypendiach:

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa –

https://pl.psfcu.com/Programy_Stypendialne_104.html

Fundacja Kościuszkowska:

http://www.thekf.org/kf/scholarships/about/

 

Przykładowe stypendia nietradycyjne:

Przyznawane przez www.DigitalResponsibility.org

http://www.digitalresponsibility.org/dont-text-and-drive-scholarship/

http://www.digitalresponsibility.org/digital-privacy-scholarship/

http://www.digitalresponsibility.org/technology-addiction-awareness-scholarship

Tall Clubs International Foundation:

tcischolarships@hotmail.com

Duck Brand Duct Tape Stuck at Prom Scholarship Contest:

http://stuckatprom.com

 

Polecamy portale, na których można znaleźć  informacje o stypendiach:

https://www.scholarships.com/

www.schoolsoup.com/scholarship-directory/race-minority/polish-descent/

Polecamy również przewodnik „Peterson’s Scholarships, Grants & Prizes 2016”

 

Danuta Świątek

Poprzedni artykułRodzic powinien być realistą
Następny artykułZamek z „Zemsty”, czyli zamek Kamieniec w Korczynie – Odrzykoniu
Danuta Świątek
Redaktor naczelna portalu. Dziennikarka prasowa. Adiunkt w Hunter College w NYC. Lauretka Nagrody im. Janusza Korczaka (2022) i Nagrody Marszałka Senatu w konkursie „Polki poza Polską” (2023). Wyróżniona Medalem KEN za pracę w polonijnych szkołach. Absolwentka Columbia University w NYC. Była korespondentka „Życia Warszawy” i „PANI” w Nowym Jorku. Współpracowała z amerykańską edycją „BusinessWeek” i „Working Mother”. Autorka książek m. in. “Kimberly”, „Kimberly jedzie do Polski” i współautorka „Przewodnika po Nowym Jorku”. Koordynatorka akcji „Cała Polonia czyta dzieciom” w USA. Terapia reminiscencyjna jest jej wielką pasją. Kontakt: DanutaSP@outlook.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj