Na balu studniówkowym 2019 w Royal Manor w Garfield, NJ,  bawiło się ponad 230 uczniów z 28 szkół w stanach Nowy Jork, New Jersey, Connecticut i Pensylwania. Uroczystość, zorganizowana po raz 11. przez Centralę Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce skupiła o blisko 30 uczniów więcej niż w minionym roku szkolnym. „Coraz więcej dzieci chce ukończyć szkołę średnią, a nie tylko podstawówkę i to bardzo nas cieszy” – powiedziała Maria Paździor-Marchwiński, prezes regionalny Centrali na stany New Jersey i Pensylwanię, a także odpowiedzialna za przygotowanie studniówki wraz z Anną Tracz, wiceprezesem Centrali.

Po zabawie studniówkowej, na której również bawili się rodzice i inni zaproszeni goście, wysiłki uczniów są skoncentrowane na przygotowaniach do matury. Polonijny maturzysta to zaszczytny tytuł, bo trzeba na niego zapracować przez 12 lat sobotnich zajęć. Duży wyczyn, jeśli bierze się pod uwagę inne konkurencyjne i kuszące zajęcia w amerykańskiej szkole, a uczniowie są jednak wierni polskiej placówce oświatowej. Gratulujemy zatem wszystkim przygotowującym się do matury uczniom, ich rodzicom i nauczycielom.

Z przyjemnością publikujemy listę tegorocznych maturzystów, ich oddanych nauczycieli oraz dyrektorów szkół.

Tradycyjnie życzymy połamania pióra na egzaminie!

Danuta Świątek

Zdjęcie: archiwum CPSD

Poprzedni artykułUroczystości w Akademii Języka Polskiego w Manchester, NJ
Następny artykułBiała magia Mont Tremblant

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj