W klasach maturalnych w szkołach polonijnych na terenie USA trwają intensywne przygotowania do matury. Ale nie samą nauką żyje szkoła. Do naszej redakcji nadeszła korespondencja z Polskiej Szkoły im. Św. Jana Pawła II w Phoenix, w Arizonie, która urządziła studniówkę dla siedmiorga uczniów!

Do szkoły uczęszcza 164 uczniów i uczy 14 nauczycieli, 3 katechetów i 2 osoby jako pomoc nauczycielska.Gratulujemy placówce w Phoenix stworzenia wyjątkowej i rodzinnej atmosfery na studniówce!

.

Studniówka to wyjątkowy Bal, kiedy licealistki w sukniach wieczorowych, a licealiści w garniturach, dostojnym krokiem poloneza, symbolicznie wkraczają w nowy okres w swoim życiu zwany, Dorosłością. To wyjątkowy Bal, kiedy serca Dyrekcji, Wychowawców i Rodziców rozpiera duma, gdy patrzą pełni nadziei na uosobione w ich wychowankach – dzieciach Piękno, Młodość, Radość. 

22 stycznia 2022 roku w Polskiej Szkole im. Św. Jana Pawła II w Phoenix, w Arizonie, odbył się coroczny Bal Studniówkowy, przygotowany przez rodziców wraz z uczniami klasy maturalnej.

.

.

Siedmioro uczniów klasy III liceum świętowało 100-dni przed egzaminem dojrzałości, czyli maturą. Razem, przez 11 lat uczęszczali do naszej szkoły: Gabriela Grabowska, Natalia Grazda-Valdez, Timothy Kaczor, Michal Krol, Veronika Nalej, Kamila Wojdyla i Christopher Wroblewski.

.

.

Zaproszonym gościom, wśród których wymienić należy Dyrekcję Szkoły, Radę Rodziców, Grono Pedagogiczne, panią Elżbietę Matej – Horchem, założycielkę naszej szkoły, wraz z mężem Konsulem Bogumiłem Horchem oraz rodziny naszych maturzystów, dopisywało poczucie humoru i duma z naszych maturzystów.

.

.

Studniówkę rozpoczęła Msza Święta prowadzona przez Dyrektora Szkoły, Proboszcza Ks. Pawła Bandurskiego w intencji maturzystów, po czym przeszliśmy do pięknie udekorowanej sali balowej, gdzie rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie podziękowali wychowawcom, nauczycielom, radzie  szkoły oraz rodzicom za wiele lat pracy, przyjaźni i cierpliwości. Uśmiechów i łez nie było końca.

Absolwenci naszej szkoły z roku 2014, ubrani w kontusze szlacheckie, Gabriela Wojdyla i Jerzy Kennedy, wprowadzili gości na salę. Maturzyści zatańczyli wspaniale, z wielką dumą i dostojnością Poloneza, za którego choreografię dziękujemy Pani Irenie Mariotti. Po części oficjalnej i wyśmienitym obiedzie, zabawa przy wspaniałej muzyce i wodzireju, DJ Andrzej, trwała do późnych godzin. 

.

Refleksje maturzystów po studniówce:

Natalia Grazda-Valdez:

Mieliśmy fantastyczną Studniówkę. Byłam bardzo szczęśliwa! Pobyt w tej szkole dał mi nie tylko edukację, ale i wiele przyjaźni. Jestem wdzięczna, że mogłam chodzić do tej szkoły.  

Kamila Wojdyla:

Nasza studniówka była piękna! Zawsze będę pamiętać polską szkołę, chociaż czasami była stresująca. Na pewno będę tęsknić za koleżankami, z którymi tyle lat chodziłam do szkoly.

Gabrysia Grabowska:

Dzięki polskiej szkole poznałam wiele koleżanek i kolegów, nawiązaliśmy przyjaźnie. Studniówka była niezapomnianą zabawą, a teraz czas na naukę – matura już za 100 dni!

Michal Krol:

Polska szkoła w Phoenix to wspaniałe społeczeństwo! Nauczyciele są bardzo mili i dbają o to, abyśmy mieli dobrą edukację. Teraz czas na ciężką pracę, bo matura już, już.

Timothy Kaczor

Studniówka była wspaniała! Tańczyliśmy, bawiliśmy się bardzo długo. A teraz czas na naukę.

Christopher Wroblewski:

Matura juz za 100 dni i troszkę przez to można się stresować. Studniówka była bardzo fajna, dziękujemy rodzicom za jej zorganizowanie.

Moim maturzystom życzę jak najlepszych wyników z egzaminów maturalnych, życzę dobrych wyborów w życiu, takich których konsekwencją będzie spełnienie, szczęście, radość i rozwijanie swoich pasji. Mam nadzieję, że na zawsze zapamietają naszą szkołę, tu bowiem kształtowały się ich młodzieńcze charaktery.

.

Katarzyna Wojdyła 

Dyrektor Polskiej Szkoły im. Św. Jana Pawła II w Phoenix, AZ 

Poprzedni artykułBabcia Bożenka: Olej pocieszenia i wino nadziei
Następny artykuł“Studia, wiersze i Rzym” – rozmowa z Andżeliką Tokarski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj