Strzelanie z łuku to z pewnością dyscyplina niszowa, jednak w ostatnich miesiącach, po ukazaniu się filmu „Hunger Games” oraz dzięki olimpijskim rozgrywkom, liczba zainteresowanych łucznictwem znacząco wzrosła. Oto miejsca w Nowym Jorku, gdzie możemy wypożyczyć sprzęt, otrzymać przeszkolenie
i spróbować swoich sił!

Willowbrook Park (Eaton Pl at Richmond Ave, Staten Island; tel. 718-967-3524)
Rozległy i niezbyt zatłoczony park, rewelacyjne miejsce żeby odpocząć od miejskiego zgiełku.
15 września rozpoczyna się najbiższy bezpłatny kurs strzelania z łuku. Oprócz strzelania z łuku, można wybrać się tutaj na hiking, pograć w tenisa, zabrać dzieci na zielone place zabaw oraz karuzelę, która się tu znajduje.www.nycgovparks.org/parks/willowbrookpark

Queens Archery (39th Avenue and 171st Street, Flushing, Queens; tel. (718)461-1756).
Początkujący mogą tu postrzelać tylko pod kontrolą trenera. Godzina strzelania kosztuje 12$ (bez wypożyczania sprzętu) lub 20$ (wypożyczając sprzęt na miejscu). Więcej informacji: www.bigapplearchery.com

Proline Archery Range (95-11 101st Ave, Ozone Park, NY). Koszt: 7$ za wstęp (4-5 godzin) oraz 13$ za wypożyczenie sprzętu. Pomoc instruktorów. Nauka strzelania z łuku również dla dzieci.

Pro Line Archery Lanes(Bergdorf Goodman, 754 Fifth Avenue, tel. (212) 872 2700)
Koszt za godzinę strzelania wynosi 45$.

Inwood Hill Nature Center (Inwood Hill Park, wejście od 218th St at Indian Rd; tel. 212-304-2365).

Urban Park Rangers (Van Cortlandt Park, 1 Bronx River Parkway, Bronx, New York, tel. (718) 430-1890) oferuje darmowe lekcje i wypożyczenie sprzętu.

Poprzedni artykuł„Świątecznej kartki czar”
Następny artykułKlub Młodych Literatów na naszym portalu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj