Polska Szkoła im. Mikołaja Kopernika
w Mahwah ma powody do dumy! Placówka zajęła III miejsce w konkursie na najlepszą stronę internetową polonijnych placówek oświatowych p.t. „CZESŁAW MIŁOSZ MULTIMEDIALNIE”, organizowanym przez Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie – Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji Za Granicą. Nagrodzona strona to www.polskaszkolawmahwah.com, której autorkami są Edyta Mazur – twórczyni strony www oraz Danuta Świątek, która przygotwała tekst na stronie.

Konkurs był jednym z wydarzeń poświęconych Czesławowi Miłoszowi. Rok 2011 ogłoszony był Rokiem Miłosza, z uwagi na to, że wypadała wówczas 100 rocznica urodzin tego wielkiego poety, prozaika, tłumacza, eseisty a przede wszystkim niezwykle wnikliwego obserwatora i świadka epoki.
Z tej okazji, w wielu instytucjach, organizacjach, szkołach na całym świecie odbyły się różnego rodzaju wystawy, konkursy, publikacje, promocje książek, warsztaty, festiwale, koncerty, konferencje
i seminaria, na temat twórczości Miłosza.

Celem konkursu „CZESŁAW MIŁOSZ MULTIMEDIALNIE”, na który swoje prace przesłało wiele polonijnych instytucji z całego świata, była popularyzacja oryginalnych stron internetowych przedstawiających obchody Roku Czesława Miłosza oraz promocja oświatowych placówek polonijnych i wspieranie ich rozwoju. I miejsce w Konkursie zajęła Polska Szkoła w Airdrie, w Szkocji, www.pca-milosz.co.uk, miejsce II – zajęły dwie polonijne placówki w Mediolanie http://szkolamilano.altervista.org. W konkursie wyróżniono również Natalię Dominikę Bielińską uczennicę Szkoły Polskiej w Oslo, za autorską prezentację na temat życia i tówrczości Czesława Miłosza.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Marta Kustek


Poprzedni artykułDziecko w świecie dorosłych: „Zaufanie”
Następny artykuł„Małe głosy, wielkie marzenia”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj