Drodzy uczniowie i dorośli! 

Przed Wami trzy specjalne QUIZY Z LEGENDAMI, które przetestują Waszą znajomość i/lub umiejętność uważnego czytania tekstów kilku znanych polskich legend. Zostały one przygotowane specjalnie na zbliżający się VI Polonijny Dzień Dwujęzyczności, który w tym roku odbędzie się 17 i 18 października. To jedna z naszych propozycji, jak możemy świętować ten dzień w domu, wspólnie z całą rodziną.

W każdym pytaniu znajdziecie link do legendy w wersji opublikowanej na portalu www.polskatradycja.pl, która posłużyła do stworzenia poniższej zabawy. Niektóre wersje legend być może różnią się od wersji wam znanych, dlatego zalecamy zapoznanie się z nimi przed przystąpieniem do odpowiedzi! 

Quizy dadzą Wam także możliwość poszerzenia wiedzy językowej o nowe słowa i wyrażenia. Są one zaznaczone grubszym drukiem, a słowniczek znajdziecie na końcu każdego quizu. 

QUIZY Z LEGENDAMI – cz.1

QUIZY Z LEGENDAMI – CZ. 2

QUIZY Z LEGENDAMI – CZ. 3

Łapcie wiatr w żagle* i powodzenia! 

(*złapać wiatr w żagiel – nabrać rozpędu, zrozumieć istotę sprawy, być na właściwej ścieżce

Opracowała: Eliza Sarnacka Mahoney

Poprzedni artykułBabcia Bożenka: Wierni różańcowi
Następny artykułZapraszamy na VI Polonijny Dzień Dwujęzyczności 2020!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj