Od kilku dni na stronie Fundacji Rodzice Przyszłości www.rodziceprzyszlosci.pl możemy sprawdzić, czy jesteśmy świadomymi rodzicami! Test został opracowany w ramach społecznej kampanii „Sprawdź czy jesteś świadomym rodzicem” poświęconej świadomemu wychowywaniu dzieci. Akcja Fundacji Rodzice Przyszłości ma na celu zwrócenie uwagi na problemy braku przygotowania rodziców do roli jaką powinni pełnić w zakresie tworzenia silnej, szczęśliwej rodziny oraz umiejętności dotyczących prawidłowego rozwoju i świadomego wychowywania dzieci.

Test Świadomego Rodzica zawiera szereg pytań związanych z każdą z 4 sfer ważnych dla integralnego rozwoju dzieci, na które powinni odpowiedzieć rodzice. Test jest wzbogacony scenkami video ilustrującymi poszczególne sytuacje. To ogólnodostępne, proste w obsłudze, bezpłatne rozwiązanie dające możliwość edukacji przez zabawę.

Test nie ma na celu oceny rozwiązujących go rodziców, a wskazanie im pewnych mechanizmów i związków przyczynowo-skutkowych, których często nie zauważamy. Wyniki testu pozwolą rodzicom uświadomić sobie, które sfery wymagają większej uwagi i wyznaczyć kierunki pracy nad własnymi relacjami z dziećmi. Głównym celem testu jest  zachęcenie do poszerzania wiedzy o tym jak wychować dobre, mądre, zdrowe i szczęśliwe dzieci.

W działania fundacji Rodzice Przyszłości włączył się szereg międzynarodowych i polskich ekspertów, m.in.: Brian Tracy, Colin Rose, Dr hab. Grażyna Poraj, Dr. Pretty Agrawal, Dr. Swietłana Masgutowa, Prof. Małgorzata Miksza, Paweł Zawitkowski, Elżbieta Olszewska, Justyna Święcicka, Prof. Jacek Rudnicki, Joanna Maghen, Prof. Włodzimierz Kujawin, Ojciec Paweł Gużyński, Miłosz Brzeziński, Renata Gut, Viloletta Łabanow, Anna Podhajska, Jolanta Gawryłow, Katarzyna Rojkowska, Agnieszka Magdar.

Więcej informacji na stronie: www.rodziceprzyszlosci.pl

DPS

Poprzedni artykuł„X czyli trzeci wybór”
Następny artykuł„Ludzie, którzy mówią wieloma językami, żyją dłużej!”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj