„Sprawdź czy jesteś świadomym rodzicem” to hasło społecznej kampanii poświęconej świadomemu wychowywaniu dzieci. Kampanię przygotowała Fundacja Rodzice Przyszłości.

Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na problemy braku przygotowania rodziców do roli jaką powinni pełnić
w zakresie tworzenia silnej, szczęśliwej rodziny oraz umiejętności dotyczących prawidłowego rozwoju
i świadomego wychowywania dzieci.

Misją fundacji jest przekazywanie rodzicom wiedzy oraz umiejętności, które pozwolą im stworzyć silną

i szczęśliwą rodzinę oraz umożliwią prawidłowy i zrównoważony rozwój ich dzieci. Podnosząc kompetencje 

i świadomość, chcemy pomóc również samym rodzicom rozwijać się, stawać się lepszymi ludźmi – wzorem dla naszych dzieci, tak aby wyrosły na dobrych, mądrych, zdrowych 
i szczęśliwych ludzi.

Model rozwoju, którym posługuje się fundacja powstał w oparciu o najcenniejsze doświadczenia największych pedagogów naszego wieku, najnowszą wiedzę psychologiczną, teorie wspomagania inteligencji i umiejętności, wiedzę o tym jak działa nasz mózg oraz w oparciu o wiedzę w dziedzinie rozwoju osobistego.

W ramach kampanii Fundacja Rodzice Przyszłości zaplanowała publikację cyklu artykułów pt. „Sprawdź czy jesteś świadomym rodzicem”, cyklu materiałów video wspierających kampanię, 4 części Vademecum Rodzica według Briana Tracy oraz Test Świadomego Rodzica, który zostanie opublikowany 24 października na stronie fundacji www.rodziceprzyszlosci.pl

W działania fundacji Rodzice Przyszłości włączył się cały szereg międzynarodowych i polskich ekspertów, m.in.: Brian Tracy, Colin Rose, Dr hab. Grażyna Poraj, Dr. Pretty Agrawal, Dr. Swietłana Masgutowa, Prof. Małgorzata Miksza, Paweł Zawitkowski, Elżbieta Olszewska, Justyna Święcicka, Prof. Jacek Rudnicki, Joanna Maghen, Prof. Włodzimierz Kujawin, Ojciec Paweł Gużyński, Miłosz Brzeziński, Renata Gut, Viloletta Łabanow, Anna Podhajska, Jolanta Gawryłow, Katarzyna Rojkowska, Agnieszka Magdar.

Kampania społeczna „Sprawdź czy jesteś świadomym rodzicem” została objęta honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej. Współfinansowana jest przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Partnerami zostali Rzecznik Praw Dziecka oraz Instytut Psychologii Wydział Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego. Patronem Programu Integralnego Rozwoju jest Przewodniczący Senackiej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej. Patronem lokalnym działań fundacji jest Urząd Marszałkowski w Łodzi.

Kampania społeczna współfinansowana jest ze środków otrzymanych w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Więcej informacji na stronie: www.rodziceprzyszlosci.pl

Poprzedni artykułBabcia Bożenka: „Jesteś Polką, mów po polsku!”
Następny artykuł„Dziwić się czy współczuć rodzicom?”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj