„W ciągu pierwszych pięciu lat życia, u dziecka rozwija się ok. 50 % zdolności do uczenia się” – mówi Marta Wesołowska. – „Następne 30% rozwija się do 8 roku życia. Oznacza to, że to rodzice są najważniejszymi nauczycielami na świecie i to dom, nie szkoła, jest najważniejszą instytucją naukową dla dziecka.”

W czwartek, 16 kwietnia, odbyło się w ramach Spotkań Dobrej Polskiej Szkoły w Bibliotece Publicznej na Ridgewood w Nowym Jorku, spotkanie pt. Wiosna z książką, a w nim wyklad „Rodzice – architekci dziecinstwa” Marty Wesołowskiej, animatorki dziecięcej, dyrektorki Polish Kids Academy w Copiague na Long Island, koordynatorki akcji Cała Polonia Czyta Dzieciom, inicjatorki wielu wydarzeń polonijnych, w tym imprez dla dzieci.

Spotkanie było połączeniem edukacyjnej zabawy z dziećmi oraz jednoczesnej prezentacji dla rodzców, w której prowadząca pokazywała, jak poprzez ukierunkowaną, atrakcyjną dla dziecka zabawę, można rozwiązać niektóre występujące u dziecka problemy, jak na przykład nieśmiałość, niektóre fobie, unikanie wykonywania pewnych zadań etc. Swój program Marta Wesołowska opracowała m.in. na bazie teorii Howarda Gardnera, według którego każdy człowiek ma co najmniej osiem różnych typów inteligencji, a prawie każdy jest szczególnie uzdolniony w jednym lub dwóch obszarach.

DPS

IMG_7674x
Marta Wesolowska

 

 

IMG_7676x

 

IMG_7705x

 

IMG_7709x

 

IMG_7716x

 

IMG_7720x

 

IMG_7723x

 

IMG_7724x

 

IMG_7725x

 

IMG_7729x

 

IMG_7676x

 

 

Poprzedni artykułIX Polonijne Spotkania z Historią Najnowszą
Następny artykułCzytamy w Polskiej Szkole Dokształcającej im. Św. Stanisława Kostki w Wallington, NJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj