Spotkania autorskie są potrzebne  zarówno pisarzom jak i czytelnikom. Dają możliwość poznania ludzi pióra, uczą odbioru literatury, rozumienia sztuki, zachęcają do czytelnictwa, czasem także do podjęcia własnych prób pisarskich.

3 i 4 listopada w siedzibie Kuriera Plus w Nowym Jorku oraz w Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark, NJ odbędą się spotkania z Elizą Sarnacką Mahoney, autorką i dziennikarką m.in. naszego portalu oraz Nowego Dziennika. Ich tematem będą najnowsze książki pisarki: „Kreacja” oraz „Amerykańskie Wstrząsy”.

Patronat medialny: portal DobraPolskaSzkola.com

 

Amerykańskie wstrząsy

„Autorka książki, polska dziennikarka mieszkająca od ponad 20 lat w Ameryce, opisuje tamtejszą rzeczywistość w sposób dosyć zaskakujący, stawia tezę, że mamy tam do czynienia z socjoekonomicznym trzęsieniem ziemi, do którego doprowadziła globalizacja, korporatyzacja, elektronizacja życia prywatnego i publicznego. Amerykańska klasa średnia, która była filarem sukcesu gospodarczego, kurczy się coraz bardziej, tworzą się coraz większe podziały na rosnącą warstwę biednych i coraz biedniejszych, i coraz węższą warstwę osób bogatych, które stają się coraz bogatsze.”

źródło: www.vb.com.pl

Kreacja

„Granica, która dzieli nas samych od naszej autokreacji, jest bardzo cienka. Trudno dziś odróżnić kreację od nie-kreacji, a pogoń za wymyśloną przez siebie albo przez innych rolą, jak pokazuje nieco groteskowe zakończenie historii marzącej o celebryckiej sławie Agaty, może skończyć się tragicznie. Może, choć jak widać na przykładzie Róży Bertin, nie musi. „Nieważne, kim jesteś, najważniejsze, kim możesz być” – powtarza pierwsza dyktatorka mody. Autorka „Kreacji” pokazuje nam, jak przewrotne jest to stwierdzenie.”

Karina Bonowicz

 

 

 

Poprzedni artykułO Seal of Biliteracy w Halo Polonia
Następny artykułTo nie jest kraj dla młodych ludzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj